Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Prawacy

Celebryci skrajnej prawicy

Od lewej: Robert Bąkiewicz, Grzegorz Braun, Jan Pospieszalski, Rafał Ziemkiewicz i Wojciech Sumliński Od lewej: Robert Bąkiewicz, Grzegorz Braun, Jan Pospieszalski, Rafał Ziemkiewicz i Wojciech Sumliński M.Bruniecki/Reporter, G.Bukala/Reporter, B.Krupa/East News, T.Urbanek/East News, D.Dmitriew/Forum
PiS ma bogate doświadczenie w używaniu prawicowych radykałów. Ale w miarę słabnięcia obozu władzy coraz trudniej się zorientować, czy to jeszcze pies macha ogonem, czy już ogon psem.
Pytanie, co zrobi Bąkiewicz, kiedy PiS uzna, że zrobił już swoje i Polacy powinni od niego odpocząć?Attila Husejnow/Zuma Press/Forum Pytanie, co zrobi Bąkiewicz, kiedy PiS uzna, że zrobił już swoje i Polacy powinni od niego odpocząć?

Kiedy rok temu bojówkarze z tzw. straży narodowej ruszyli bronić kościołów przed tęczową barbarią, można było co najwyżej spekulować, że ich herszt Robert Bąkiewicz jest „pozapinany” z PiS. Niby spontaniczna akcja bezinteresownych patriotów aż za dobrze komponowała się z potrzebami i apelami władzy, która po zakazaniu aborcji szukała odpowiedzi na masowe protesty Strajku Kobiet. Nawoływania części prawicowych publicystów o zorganizowanie autentycznej kontrmanifestacji „w obronie życia” trafiały w próżnię.

Polityka 43.2021 (3335) z dnia 19.10.2021; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Prawacy"
Reklama