Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Nie rzucajmy kamieni na szaniec

Europosłanka Danuta Hübner, pierwsza polska komisarz UE, o sporach PiS z Unią i nastrojach w Brukseli

Danuta Hübner Danuta Hübner Radek Pietruszka / PAP
Rozmowa z europoseł Danutą Hübner, pierwszą polską komisarz UE, o tym, czy naprawdę grozi nam polexit, o sporach PiS z Unią i nastrojach w Brukseli.
Aleksander Kwaśniewski z Danutą Hübner po ogłoszeniu wyników referendum w sprawie przystąpienia Polski do Unii, 8 czerwca 2003 r.Wprost/EAST NEWS Aleksander Kwaśniewski z Danutą Hübner po ogłoszeniu wyników referendum w sprawie przystąpienia Polski do Unii, 8 czerwca 2003 r.

ŁUKASZ LIPIŃSKI: – Czy Polska rzeczywiście zmierza w stronę wyjścia z Unii Europejskiej, czy polexit to, jak mówi Mateusz Morawiecki, fake news?
DANUTA HÜBNER: – Trzeba sytuację potraktować poważnie, na szali rzeczywiście leży nasze członkostwo w Unii i nigdy nie byliśmy tak blisko katastrofy. Mamy antyeuropejskich polityków, którym Unia przeszkadza, jest hamulcem czy, jak widać, zbędnym gorsetem przyzwoitości prawnej, który gwarantuje obywatelom m.in. przestrzeganie ich praw.

Polityka 43.2021 (3335) z dnia 19.10.2021; Polityka; s. 23
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie rzucajmy kamieni na szaniec"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Kancelaria adwokacka Bartosiaka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022