Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

W okładkowym artykule piszemy o nieśmiertelności w internecie, czyli oferowaniu przez wielkie koncerny „kopii cyfrowych” zmarłych osób.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

Najnowszy numer „Polityki” przynosi wiele atrakcyjnych, na czasie, tematów. Między innymi:

• O nieśmiertelności w internecie, czyli oferowaniu przez wielkie koncerny „kopii cyfrowych” zmarłych osób – całego zasobu, jaki pozostawiły po sobie w różnych miejscach sieci – pisze Marcin Zwierzchowski.

• O zmarłych NN, czyli ludziach o nieznanych nazwiskach, jak się ich próbuje identyfikować, gdzie są chowani – pisze Juliusz Ćwieluch.

Prof. John Grey, znany brytyjski filozof, w rozmowie z Jakiem Żakowskim mówi o jasnych i ciemnych stronach chrześcijaństwa i ateizmu.

• Malwina Dziedzic opisuje sytuację w Platformie Obywatelskiej po wewnętrznych wyborach w tym ugrupowaniu i po 100 dniach, jakie minęły od powrotu Donalda Tuska.

Okładka najnowszej „Polityki”PolitykaOkładka najnowszej „Polityki”

Kim jest Michał Kołodziejczak, lider Agrounii, która zdobywa coraz większą popularność na wiejskich terenach? O tym w reportażu Dawida Krawczyka.

• Kto haruje, a kto cwaniakuje? Rafał Kalukin opisuje gorącą dyskusję pomiędzy Prof. Marcinem Matczakiem a Adrianem Zandbergiem, w którą włączyło się wiele innych osób, na temat czasu pracy, wysiłku koniecznego do osiągnięcia sukcesu i modelu kariery kiedyś i dziś.

• Piotr Pytlakowski w poruszającym reportażu opisuje los imigrantów na polsko-białoruskiej granicy.

Prof. Romuald Jończy, demograf, w rozmowie z Juliuszem Ćwieluchem mówi o wyludnianiu się dużych obszarów Polski, o braku rąk do pracy i o tym, dlaczego w naszym kraju rodzi się tak mało dzieci.

• Katarzyna Kaczorowska pisze o akcji wyprowadzania w góry na wycieczki niepełnosprawnych dzieci, aby spełnić ich marzenia.

Dawid Łasiński, nauczyciel chemii, „Pan Belfer” z kanału na YouTubie, w rozmowie z Joanną Cieślą mówi o tym, jak robić dobre lekcje w szkole i jak nie robić złych.

Ponadto w najnowszej „Polityce”: skarbówka u influencerów; coraz droższa energia; kim jest rywal Viktora Orbána; jak działa białoruska propaganda; dlaczego Piotr był Wielki; seriale o prawdziwym życiu gangsterów oraz dzieje studenckiego tygodnika „Itd.”.

Polecam te i wszystkie inne teksty. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Zapraszam do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama