Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Kryzys na granicy: Duda i Kaczyński, czyli fochy i brak wizji

Wręczenie Jarosławowi Kaczyńskiemu nominacji na wicepremiera. 6 października 2020 r. Wręczenie Jarosławowi Kaczyńskiemu nominacji na wicepremiera. 6 października 2020 r. Krystian Maj / Kancelaria Prezesa RM
W obliczu bezprecedensowego kryzysu kluczowi politycy PiS nie potrafią przedstawić jednolitej wizji bezpieczeństwa Polski. Być może nawet o niej nie rozmawiają. Wydaje się też, że prezydent Duda w tych kwestiach traci decydujący głos, bo przejmuje go Kaczyński z Błaszczakiem i Kamińskim u boku.

Polacy, którzy choćby w Święto Niepodległości oczekiwali od przywódców wizji rozwiązania największego kryzysu bezpieczeństwa w powojennej historii Polski, mogą czuć się zawiedzeni. Nie tylko nie słyszą, jaką rząd ma strategię, by znad granicy zniknęły tłumy migrantów, a białoruscy żołnierze i funkcjonariusze przestali formować z nich pierwszoliniowe oddziały szturmowe. Nie ma nawet spójnego przekazu w sprawie zapewnienia i umocnienia bezpieczeństwa w sytuacji, gdy bardzo wielu z nas po prostu boi się i martwi.

Reklama

Czytaj także

Historia

Od SB do NATO i UE

Książka amerykańskiego dziennikarza Johna Pomfreta pokazuje, jak po 1989 r. solidarnościowe władze z pomocą byłych szpiegów SB otworzyły nam drzwi na Zachód.

Grzegorz Rzeczkowski
17.01.2022