Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Gra na granicy

Kryzys na granicy: ryzykowna strategia PiS

W gęstniejącej atmosferze zagrożenia zza wschodniej granicy czekają nas kolejne polowania na czarownice. W gęstniejącej atmosferze zagrożenia zza wschodniej granicy czekają nas kolejne polowania na czarownice. Max Skorwider
Na razie PiS korzysta politycznie z kryzysu na wschodniej granicy. Ale to bardzo ryzykowna strategia.
W czasie eskalacji geopolitycznego napięcia kurczy się miejsce dla humanitarnego idealizmu.Michał Kość/Forum W czasie eskalacji geopolitycznego napięcia kurczy się miejsce dla humanitarnego idealizmu.

Już przed dramatycznymi zdarzeniami w okolicach przejścia granicznego w Kuźnicy coraz wyraźniej zaczynał się rysować ponowny trend spadkowy Prawa i Sprawiedliwości. Jak można się domyślać, wywołany przede wszystkim galopującą drożyzną, odnowieniem sporu o aborcję po śmierci Izabeli z Pszczyny i lawinowym wzrostem zachorowań na covid. Eskalacja napięcia na granicy pomogła jednak rządzącym przykryć trudne kwestie i odzyskać polityczną inicjatywę, co zapewne na jakiś czas ustabilizuje sondażowe słupki.

Polityka 47.2021 (3339) z dnia 16.11.2021; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Gra na granicy"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Przeklęta ewolucja! Chodzenie to kontrolowane upadanie

O tym, dlaczego stanęliśmy na nogach, co dzięki temu zyskaliśmy, a co straciliśmy, opowiada prof. Jeremy DeSilva, paleoantropolog z Dartmouth College.

Tomasz Targański
19.01.2022