Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Zmiana nastroju

PiS się rozjeżdża. Klimat w Polsce powoli przestaje sprzyjać Kaczyńskiemu

Cała ta konstrukcja trzyma się jedynie na uznawaniu przywództwa Jarosława Kaczyńskiego i chęci wydojenia jeszcze trochę pieniędzy z różnych instytucji i spółek. Cała ta konstrukcja trzyma się jedynie na uznawaniu przywództwa Jarosława Kaczyńskiego i chęci wydojenia jeszcze trochę pieniędzy z różnych instytucji i spółek. Max Skorwider
W połowie swojej drugiej kadencji obóz władzy walczy na kilku frontach jednocześnie, także na wewnętrznym, co zazwyczaj nie kończy się dobrze. Czy PiS jeszcze raz udowodni, że nie podlega regułom?
Klimat w Polsce powoli przestaje sprzyjać Kaczyńskiemu.Max Skorwider Klimat w Polsce powoli przestaje sprzyjać Kaczyńskiemu.

Szósta rocznica powołania rządu Beaty Szydło minęła 16 listopada. Wielkiego świętowania nie było, jakby rządzący zmiarkowali, że w obecnej sytuacji epidemicznej i w trakcie kryzysu na granicy nie czas na fety. W Kancelarii Premiera na kameralnej uroczystości spotkali się byli i obecni ministrowie rządów Szydło i Mateusza Morawieckiego i to w zasadzie tyle.

W 2013 r. swoje sześciolecie u władzy obchodziła Platforma. To był ciekawy moment tamtej kadencji – wtedy PiS po raz pierwszy od dawna wyszedł na prowadzenie w sondażach, a Donald Tusk i jego partia zaczęli sprawiać wrażenie znużonych długimi rządami.

Polityka 48.2021 (3340) z dnia 23.11.2021; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Zmiana nastroju"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >