Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Covid w szkole

Oświatowy kataklizm. Huragan zakażeń i kwarantann

WHO odradza masową naukę zdalną, zwracając uwagę na jej poważne koszty dla emocjonalnego i społecznego rozwoju dzieci. WHO odradza masową naukę zdalną, zwracając uwagę na jej poważne koszty dla emocjonalnego i społecznego rozwoju dzieci. Robert Stachnik / Reporter
Huragan zakażeń i kwarantann przetacza się przez szkoły rotacyjnie.

Pod koniec ubiegłego tygodnia w prawie 20 proc. szkół i w 5 proc. przedszkoli częściowo lub całkowicie zawieszona była praca stacjonarna. To prawie 5 tys. podstawówek, liceów, techników, szkół branżowych i przedszkoli – z tego w samej Warszawie ponad 400, a w województwie śląskim ponad 600. Czy to znaczy, że w 80 proc. szkół trwa normalna praca? W żadnym razie. Huragan zakażeń i kwarantann przetacza się przez szkoły rotacyjnie. Można szacować, że mniej lub bardziej dotkliwie przewiał już placówki aktualnie nieobecne w statystykach i że zaraz do nich wróci.

Polityka 48.2021 (3340) z dnia 23.11.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Oryginalny tytuł tekstu: "Covid w szkole"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Rowling? Jaka Rowling? Harry Potter i autorka non grata

Huczne obchody 20. rocznicy premiery filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” były okazją do wspomnień i wzruszeń. Zabrakło tej, od której wszystko się zaczęło – J.K. Rowling. Zapomnieli o autorce?

Marcin Zwierzchowski
16.01.2022