Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Coraz więcej najmłodszych Polaków odchodzi od Kościoła i religii, co potwierdzają najnowsze badania, widać to też po masowej rezygnacji uczniów z nauki religii w szkołach. Przyglądamy się temu zjawisku w najnowszej „Polityce”.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszym numerze „Polityki” proponujemy Państwu wiele ważnych i atrakcyjnych tematów, w tym:

• Ucieczka z katechezy, czyli coraz więcej najmłodszych Polaków odchodzi od Kościoła i religii, co potwierdzają także najnowsze badania, widać to też po masowej rezygnacji uczniów z nauki religii w szkołach – zjawisko to opisuje Joanna Podgórska.

• Polska lista płac 2021 – raport „Polityki” o tym, kto zarabia dużo, kto średnio, a kto mało, w jakich branżach pensje rosną, w jakich stoją, kto domaga się podwyżek, jak reagują pracodawcy – o tym wszystkim pisze Joanna Solska.

• O scenariuszach dla opozycji, czy i jakie powstaną koalicje wyborcze, kto z kim nie chce i dlaczego oraz jaką rolę w tym „jednoczeniu” może odegrać Donald Tusk – analizuje Łukasz Pawłowski.

• Czy to już koniec pisowskiego „państwa dobrobytu”, czy wyczerpuje się model bezpośrednich wypłat z budżetu, na czym PiS zbudował swoją polityczną pozycję, czy socjalni wyborcy, beneficjenci 500 plus, odwrócą się od władzy – zastanawia się w artykule „Lepiej już było” Rafał Kalukin.

Okładka najnowszej „Polityki”PolitykaOkładka najnowszej „Polityki”

• Gen Mirosław Różański, były dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, w rozmowie z Juliuszem Ćwieluchem mówi o grze Putina i Łukaszenki, w którą dały się wciągnąć polskie władze.

Agnieszka Sowa we wstrząsającym reportażu opisuje los bezdomnych psów, przebywających w nastawionych na zysk i pozostających poza kontrolą schroniskach.

• Piotr Jacoń, dziennikarz telewizyjny i autor książki „My, Trans”, ojciec transpłciowego dziecka, w rozmowie z Katarzyną Kaczorowską mówi o bezduszności państwa i procedur prawnych wobec osób przechodzących tranzycje.

Ponadto: o funduszach inwestycyjnych, które wykupują całe osiedla mieszkaniowe; o trójkolorowej koalicji, która obejmuje władzę w Niemczech; o mięsnej obsesji Polaków; o tym, skąd się wziął globalny strach przed energetyką jądrową; o aktorach procesujących się z Disneyem o zyski z wielkobudżetowych hitów; o głośnej inscenizacji „Dziadów” Mai Kleczewskiej oraz o tym, jak żyją Japończycy „po godzinach”.

Serdecznie zapraszam do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022
Reklama