Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Glapa i klapa

Klapa Glapińskiego?

Prezes stara się żyć na szerokiej stopie. Służbowo, ale także prywatnie. Prezes stara się żyć na szerokiej stopie. Służbowo, ale także prywatnie. Ireneusz Szuniewicz
Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego, walczy o przetrwanie w fotelu szefa NBP. Wierzył, że zostanie ojcem polskiego cudu gospodarczego, a przejdzie do historii jako ekonomiczny bajarz i współsprawca rekordowej inflacji.
Glapiński zapewnia, że tylko on obroni nas przed największym zagrożeniem, jakim byłoby przyjęcie euro, do czego dążą wrogowie ojczyzny.Filip Błażejowski/Gazeta Polska/Forum Glapiński zapewnia, że tylko on obroni nas przed największym zagrożeniem, jakim byłoby przyjęcie euro, do czego dążą wrogowie ojczyzny.

Internauci, choć przyzwyczajeni są do dziwnych wpisów na twitterowym profilu biura prasowego Narodowego Banku Polskiego, wpadli w konsternację, gdy przeczytali: „Kierownik polowania zagrał na trąbce i ogary poszły w las”. O co chodzi? Nie takich przekazów oczekuje się od banku centralnego w czasie rozkręcającej się inflacji. Dlatego pojawiło się podejrzenie, że jakiś dowcipniś włamał się na profil NBP, żeby ośmieszyć bank. NBP wyjaśnił, że włamania nie było, tak po prostu wygląda dziś bankowa komunikacja za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Polityka 51.2021 (3343) z dnia 14.12.2021; Polityka; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Glapa i klapa"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >