Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Okładka najnowszej „Polityki” Okładka najnowszej „Polityki” Polityka
W okładkowym wywiadzie Katarzyna Nosowska mówi o współczesnej Polsce, społecznej atmosferze, sytuacji artystów, a także o sobie.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

Nowa „Polityka” już w sprzedaży, czyli kolejne tematy, wywiady, reportaże, publicystyka – coś dla każdego. Przygotowaliśmy wiele interesujących propozycji. Poniżej ich wybór:

• Czy PiS zaczął obsługiwać już tylko swoich wyborców – finansowo i propagandowo – traktując ich jak ostatni bastion, który pozwoli władzy przetrwać kryzys? Wiele na to wskazuje, a co z tym zrobi opozycja? Analizuje Mariusz Janicki.

• Marcin Kołodziejczyk uczestniczył w kontrolowanym przez rząd objeździe dziennikarzy po zonie „stanu specjalnego” przy granicy z Białorusią, czyli w tzw. safari, a co zobaczył i usłyszał, opisał w reportażu, gdzie karykatura i śmieszność przeplatają się z dramatem.

Bartek Chaciński rozmawia z Katarzyną Nosowską, tegoroczną laureatką towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody Kreator Kultury – o współczesnej Polsce, społecznej atmosferze, sytuacji artystów, także o sobie. W numerze więcej o wszystkich laureatach bieżącej edycji Paszportów.

• Czy Jarosław Gowin, po życiowych zakrętach i kłopotach zdrowotnych, wróci do wielkiej polityki? Zastanawia się Rafał Kalukin.

Marek Migalski, gościnnie w rubryce „Ogląd i Pogląd”, pisze o niedostatkach polskiego społeczeństwa obywatelskiego, które mają znaczący wpływ na walkę z pandemią covid-19.

• Co się dzieje w Choczewie, nadmorskiej miejscowości, gdzie ma powstać pierwsza polska elektrownia atomowa – sprawdził Juliusz Ćwieluch.

• Piotr Pytlakowski pisze o nowym procesie w sprawie porwania i zabójstwa syna znanego przedsiębiorcy Krzysztofa Olewnika.

• O tym, po co Orlen wchłania drugi państwowy koncern paliwowy Lotos – pisze Adam Grzeszak.

Senator Marek Borowski w rozmowie z Joanną Solską wyjaśnia, dlaczego PiS uchwala fikcyjny budżet państwa i co z nim potem zrobi.

Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Jackiem Żakowskim tłumaczy ostanie wydarzenia w Kazachstanie, gdzie przez lata był doradcą prezydenta Nazarbajewa.

Ponadto w najnowszej „Polityce”: o „świeckim konklawe” we Włoszech, które ma wybrać nowego prezydenta republiki; o wciąż aktualnych przesłaniach Zygmunta Baumana; o nieprzemijającej legendzie Henryka Schliemanna, odkrywcy Troi; o najnowszej powieści Michela Houellebecqa oraz o kolejnym sezonie narciarskim w cieniu pandemii.

Serdecznie zapraszam do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama