Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Czy strategia wypracowana przeciwko poprzednim wariantom koronawirusa (a często jej brak) da się zastosować wobec omikrona? W najnowszym wydaniu „Polityki” obszerny raport na ten temat.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

Pandemia covidu wymęczyła już wszystkich okropnie, a przed nami piąta fala, tym razem wariantu omikron. Niektórzy eksperci uważają, że po niej może już być koniec epidemii w takiej postaci jak dotychczas, niemniej zanim to nastąpi, piąta fala staje się faktem. Czy kraj jest na nią przygotowany, czy wytrzyma służba zdrowia, szpitale, cala infrastruktura medyczna, ratownictwo? Czy strategia wypracowana przeciwko poprzednim wariantom koronawirusa (a często jej brak) da się zastosować wobec omikrona? W najnowszym wydaniu „Polityki” pisze o tym w obszernym raporcie Paweł Walewski, dodajmy, świeżo nagrodzony tytułem „Dziennikarza Medycznego Roku 2021” właśnie m.in. za kompetentne publikacje na temat pandemii.

Ponadto w najnowszej „Polityce”:

• Czy Donald Tusk zdąży poskładać opozycję, zanim „antypis” zamieni się w „antyplatformę”? – o kulisach działań na opozycji pisze Malwina Dziedzic.

• Co słyszą służby specjalne, czy system Pegasus działa legalnie, jaką realnie kontrolę nad podsłuchami mają sądy? – analizuje Ewa Siedlecka.

• Tak zwany Polski Ład przeżywa sądne dni. Czy rzeczywiście okaże się wielką klęską PiS, czy też partia Kaczyńskiego zdoła się z tych kłopotów wywinąć – zastanawia się Rafał Kalukin.

Kim jest europosłanka Sylwia Spurek i dlaczego budzi tak wielkie emocje na prawicy – o tym piszą Agata Szczerbiak i Aleksandra Żelazińska.

• O tym, jak władza, wyraźnie z powodów ideologicznych, utrudnia życie samotnym matkom – pisze Martyna Bunda.

Okładka najnowszej „Polityki”PolitykaOkładka najnowszej „Polityki”

• Jak będzie wyglądać szkoła, kiedy wejdzie w życie ustawa zwana lex Czarnek, mówi w rozmowie z Joanną Cieślą Marek Pleśniar, z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty.

• Juliusz Ćwieluch opisuje proceder fałszywych „łowców pedofilów”, którym nie chodzi o to, aby oddać podejrzanych w ręce policji, ale o ich okradanie, wymuszanie i szantażowanie.

Jurek Owsiak, tuż przed kolejną edycją jego słynnej charytatywnej akcji, opowiada Leszkowi Gnoińskiemu o początkach Wielkiej Orkiestry, także o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej oraz hejcie, jaki go spotyka.

I jeszcze: o torach kolejowych, po których nikt nie jeździ; o spornej wołowinie z Brazylii; o roli psychodelików w psychiatrii; o tym, czy Neville Chamberlain, brytyjski premier, słusznie stał się symbolem kapitulanctwa; o tym, jak wyglądała tegoroczna gala Paszportów POLITYKI; o nowych przekładach znanych książek dla młodzieży i nie tylko oraz o tym, jak artyści wymyślają różne końce świata.

Mamy jeszcze znacznie więcej propozycji, proszę sprawdzić w numerze. Zapraszam gorąco do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama