Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Kraj

Kukiz na Pegazie

Paweł Kukiz – Joker prezesa? Wszystko, co miał, dawno roztrwonił

Paweł Kukiz wydaje się szczerze przekonany do swoich „antysystemowych” haseł, od lat powtarza je aż do znudzenia. Paweł Kukiz wydaje się szczerze przekonany do swoich „antysystemowych” haseł, od lat powtarza je aż do znudzenia. Grzegorz Krzyżewski/Fotonews / Forum
Wszystko, co miał, dawno roztrwonił: poparcie, wiarygodność, sympatię, polityczne zaplecze. Dziwnym zrządzeniem losu dopiero schyłkowy Paweł Kukiz po raz pierwszy zdołał wejść do naprawdę poważnej politycznej gry. Problem w tym, że to nigdy nie były jego progi.
Ślepy los chyba na dłużej uczynił Kukiza głównym rozgrywającym polskiej polityki, od którego zależeć teraz będzie sejmowa większość.Basia Dziedzic Ślepy los chyba na dłużej uczynił Kukiza głównym rozgrywającym polskiej polityki, od którego zależeć teraz będzie sejmowa większość.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że afera pegasusowa dopiero się rozkręca. Z każdym tygodniem pojawiają się kolejne oficjalnie potwierdzone przypadki włamań do telefonów osób, którym na różne sposoby zdarzyło się zadrzeć nie tyle z prawem, co z obozem rządzącym. Przy okazji krążą też trudniejsze do zweryfikowania pogłoski o inwigilacjach dokonywanych w samym PiS oraz jego biznesowym otoczeniu. O skali procederu wciąż wiadomo niewiele, ale już teraz można mieć pewność, że wyłonił nam się jedynie wierzchołek góry lodowej.

Polityka 6.2022 (3349) z dnia 01.02.2022; Polityka; s. 23
Oryginalny tytuł tekstu: "Kukiz na Pegazie"
Reklama