Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Na ile swoje cele realizuje Rosja, na ile Ukraina? W jakiej fazie jest teraz ta barbarzyńska napaść na niepodległe państwo? Wojnie poświęcamy kolejne relacje, analizy i wywiady.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszym numerze „Polityki” znajdziecie Państwo kolejne relacje, analizy, wywiady na temat dzisiaj najważniejszy, jakim jest wojna w Ukrainie, jej scenariusze, konsekwencje, wymiar militarny, ekonomiczny, europejski i światowy. Przygotowaliśmy bardzo interesujące teksty:

• Marek Świerczyński opisuje sytuację na frontach wojny, stan sił dwóch stron, możliwy rozwój sytuacji. Na ile swoje cele realizuje Rosja, na ile Ukraina. W jakiej fazie jest teraz ta bezprzykładna, barbarzyńska napaść na niepodległe państwo.

• Gen. Mieczysław Cieniuch w rozmowie z Juliuszem Ćwieluchem mówi, dlaczego Rosja jeszcze nie wygrała, co ma i czego nie ma polska armia.

Prof. Timothy Snyder w rozmowie ze Sławomirem Sierakowskim – o ostatecznym celu Putina oraz o stalinowskich wzorcach obecnego prezydenta Rosji.

Paweł Reszka pisze o tym, co Rosjanie sądzą o wojnie w Ukrainie, jakie nastroje panują w państwie agresora.

• Ziemowit Szczerek we wstrząsającej relacji opisuje los ludności cywilnej w Ukrainie, codzienność pod bombami, szukanie ocalenia i nadziei.

• Ewa Siedlecka pisze o tym, jak się pomaga uchodźcom, jak Polska jest przygotowana na przyjęcie być może milionów Ukraińców, jaka jest rola państwa, samorządów, organizacji pozarządowych, co gwarantują ustawy, przepisy i regulacje Unii Europejskiej.

• Marta Mazuś opisuje reportersko wielką akcję pomocy uciekającym przed wojną Ukraińcom ze strony Polaków, a ponieważ to materiał w rubryce „Na własne oczy” – z wieloma przejmującymi fotografiami.

• I temat wojny w polskiej polityce: czy nastąpi jakiś reset, czy raczej władza będzie chciała coś na tym wygrać kosztem opozycji.

Najnowsza „Polityka”PolitykaNajnowsza „Polityka”

Ponadto w najnowszej „Polityce”:

• Agnieszka Sowa o niebezpiecznym mięsie, czyli o tym, że kontrola weterynaryjna tego, co jemy, pozostawia wiele do życzenia.

• Prof. Małgorzata Karwatowska i dr hab. Ewa Głażewska opowiadają o tym, co antycovidowe maseczki mówią o tych, którzy się za nimi skrywają.

• Zbigniew Borek przedstawia kryminalną historię małżeńską z morałem.

• Adam Grzeszak i Marcin Piątek piszą o drożyźnie wojennej.

• Juliusz Ćwieluch relacjonuje przebieg i finał największego od czasów transformacji protestu płacowego – strajku w Solarisie: ile kosztował jedną i drugą stronę?

I jeszcze: jak działa polityczny Tinder – Elyze; o morskich dronach; o kulisach szczepionki Pfizera; o tym, dlaczego Polska nie stała się motoryzacyjną potęgą; jak prezydent Richard Nixon odwiedził Chiny w 1972 r.; o „Ojcu chrzestnym” pół wieku od powstania tego legendarnego filmu.

To i jeszcze więcej znajdziecie Państwo w najnowszej „Polityce”. Zapraszam do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama