Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Wojenny pokój

Wojenny kompromis według PiS

Wciąż widać zadziwienie faktem, że PiS jest niezmienny. Wciąż widać zadziwienie faktem, że PiS jest niezmienny. Marcin Bondarowicz
Wojna w Ukrainie i jej konsekwencje spowodowały, że postulaty złagodzenia politycznego konfliktu w Polsce i szukania kompromisu znajdują silny społeczny odzew. Czy w praktyce ma to oznaczać tylko ustępstwa opozycji wobec PiS?
PiS może już teraz zachęcać do gestów pojednania, stale kusić „zastępstwem za Ziobrę”, rozmiękczać racje i morale niePiSu.Mirosław Gryń/Polityka PiS może już teraz zachęcać do gestów pojednania, stale kusić „zastępstwem za Ziobrę”, rozmiękczać racje i morale niePiSu.

Agresja Rosji na Ukrainę zmieniła, przynajmniej na razie, postrzeganie hierarchii polskich spraw. W takich momentach następuje uproszczenie życia publicznego, znikają niuanse, a dominuje troska o podstawowe wartości: bezpieczeństwo, zdrowie i życie, zachowanie majątku i środków na utrzymanie. Następuje też specyficzna formalizacja władzy. Zaczynają się liczyć głównie komunikaty rządu, przemowy prezydenta, oficjalne stanowiska instytucji, ogłaszane prawne regulacje. Władza zyskuje na tym, że to ona decyduje, występuje, spotyka się, wizytuje.

Polityka 12.2022 (3355) z dnia 15.03.2022; Temat tygodnia; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Wojenny pokój"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >