Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Wojna w Ukrainie i jej konsekwencje to oczywiście główny temat w najnowszym wydaniu „Polityki”. Czy NATO jest przygotowane na wojnę z Rosją, konwencjonalną i niekonwencjonalną?
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

Czy Putin może spełnić swoje groźby co do użycia broni atomowej? Czy NATO jest przygotowane na wojnę z Rosją, konwencjonalną i niekonwencjonalną – i obroni Polskę przed atakiem? – pisze o tym Marek Świerczyński; w uzupełnieniu tekst historyczny Andrzeja Krajewskiego o tym, jak broń jądrowa weszła wiele lat temu do katalogu największych lęków ludzkości.

• Poseł Andrzej Rozenek, członek sejmowej komisji obrony narodowej, w rozmowie z Marcinem Piątkiem mówi o stanie polskiej armii, jej niewystarczającym uzbrojeniu i zaniedbaniach w tej dziedzinie ze strony obecnej ekipy rządzącej.

Michał Fiszer przedstawia sytuację na frontach wojny w Ukrainie po trzech tygodniach walk.

Katarzyna Kaczorowska opisuje los uchodźców wojennych, którzy przedostali się do Polski: na ile pomagają im obywatele, samorządy, NGS-y, a na ile rząd i państwo – ile zmieni tu przegłosowana ostatnio ustawa o uchodźcach?

• Paweł Reszka opisuje bohaterską obronę Charkowa.

• Toomas Hendrik Ilves, były prezydent Estonii, w rozmowie z Jackiem Żakowskim mówi, że NATO nie może się cofnąć przed Putinem ani o milimetr, a Rosja musi ponieść spektakularną klęskę.

• Jak zmienia się polska polityka pod wpływem wojny w Ukrainie, czy tzw. polityczne pojednanie jest możliwe, czy PiS jest w stanie wycofać się przynajmniej z niektórych decyzji naruszających praworządność, czy to tylko naiwna mrzonka; jak zachowuje się opozycja – analizuje Mariusz Janicki.

• Jak się wygrywa i jak przegrywa w wojnie informacyjnej, która zawsze towarzyszy zbrojnym konfliktom – pisze Edwin Bendyk.

Najnowsza „Polityka”PolitykaNajnowsza „Polityka”

Ponadto w najnowszej „Polityce”:

Agnieszka Sowa o tym, jak Polacy ruszają na ratunek zwierzętom z Ukrainy.

• Marcin Kołodziejczyk opisuje nasze trzy granice: z Ukrainą, Białorusią i Rosją na północy: co tam się dzieje, co mówią mieszkańcy okolicznych miejscowości.

• Jak sobie radzić ze strachem towarzyszącym wojnie, co mówić dzieciom – tłumaczy psychoterapeutka Magdalena Sękowska w rozmowie z Joanną Cieślą.

• Czy świat może się uniezależnić od rosyjskiej energii? – analizuje Adam Grzeszak.

• O agonii rubla i jej skutkach dla rosyjskiej i światowej gospodarki – pisze Łukasz Wójcik.

• O konfiskacie majątków rosyjskich oligarchów – pisze Jędrzej Winiecki.

I jeszcze: jakie będą skutki ustawy o parkach narodowych; trzy rozmowy, pierwsza z pisarzem Szczepanem Twardochem, druga z Keithem Richardsem, gitarzystą grupy „The Rolling Stones”, trzecia z Aleksandrą Terpińską, laureatką Paszportu POLITYKI, reżyserką filmu „Inni ludzie”; a także o komputerowych grach wojennych; jak się mieszkało w miastach II RP i o mózgach tyranów.

Zapraszam do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama