Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Fronty jedności

Poszukiwacze politycznego złota. Czy PiS zaryzykuje wybory?

15 marca, wizyta w Kijowie. Od lewej: premier Słowenii Janez Janša, wicepremier Jarosław Kaczyński, premier RP Mateusz Morawiecki oraz premier Ukrainy Denys Szmyhal. 15 marca, wizyta w Kijowie. Od lewej: premier Słowenii Janez Janša, wicepremier Jarosław Kaczyński, premier RP Mateusz Morawiecki oraz premier Ukrainy Denys Szmyhal. Andrzej Lange / PAP
Wojna w Ukrainie nie zresetowała polskiej polityki, chociaż otworzyła przed PiS nowe okno możliwości, zwłaszcza wizerunkowych. Na razie rządzący całkiem sprawnie z niego korzystają. Ale czy zdecydują się zagrać o pełną pulę i zaryzykują szybkie wybory?
Premier Morawiecki oraz premier Gruzji Irakli Garibaszwili podczas odsłonięcia pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Batumi.Radosław Pietruszka/PAP Premier Morawiecki oraz premier Gruzji Irakli Garibaszwili podczas odsłonięcia pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Batumi.

Chociaż oczy Polaków niezmiennie zwrócone są na Ukrainę, pierwszy szok towarzyszący wybuchowi wojny chyba już minął. Krwawy konflikt krok po kroku staje się elementem naszego emocjonalnego krajobrazu. Zrobiło się strasznie, poczucie grozy nie ustępuje, lęk o najbliższą przyszłość bywa wręcz paraliżujący. Życie toczy się dalej i nie ma innego wyjścia, jak przystosować się do nowych warunków.

Stopniowo poszerza się zasięg radarów opinii publicznej. Wracają wątki i tematy, które na początku wojny wydawały się niegodne naszej uwagi.

Polityka 13.2022 (3356) z dnia 22.03.2022; Temat z okładki; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Fronty jedności"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >