Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Widok na wybory

Strategia PiS na czas wojny. Jak z podręcznika piaru

Prezes PiS niezależnie od zmieniających się okoliczności zewnętrznych robi to, co robił od początku tej kadencji – pilnuje większości i dba o równowagę w obozie władzy. Prezes PiS niezależnie od zmieniających się okoliczności zewnętrznych robi to, co robił od początku tej kadencji – pilnuje większości i dba o równowagę w obozie władzy. Max Skorwider
Wojna wojną, ale obóz władzy stale myśli też o wewnętrznej rozgrywce, która ma przynieść Kaczyńskiemu trzecią kadencję. Na politycznej szachownicy trwa ruch jak w ulu, a opozycja jest ustawiana, dzielona i szantażowana. W PiS nastroje są dobre, ale nic nie jest jeszcze przesądzone.
Morawiecki próbuje uporządkować relacje z Brukselą. Porozumienie w sprawie KPO jest podobno blisko.Wolfgang Rattay / Reuters/Forum Morawiecki próbuje uporządkować relacje z Brukselą. Porozumienie w sprawie KPO jest podobno blisko.

24 marca, konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego o obniżce podatków. Na koniec premier jakby mimochodem informuje, że zwrócił się do Andrzeja Dudy z wnioskiem o dymisję ministra rozwoju Piotra Nowaka. – Wyczerpała się uzgodniona formuła współpracy – lakonicznie tłumaczy Morawiecki.

Nowak, nieco wcześniej wieloletni wiceminister finansów, przetrwał w rządzie zaledwie pięć miesięcy. Nie miał serca do swojego resortu, nasi rozmówcy wspominają, że minister narzekał na jego strukturalną słabość.

Polityka 14.2022 (3357) z dnia 29.03.2022; Temat tygodnia; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Widok na wybory"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >