Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Ruchy pod powierzchnią

Wojenny wstrząs. Nadzieje, że PiS się zmieni, od początku były płonne

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński. PiS / Twitter
Wojna w Ukrainie wymusiła na PiS drobne korekty, zasadniczo jednak nie zmieniając natury tego obozu. Po stronie opozycyjnej życie polityczne przeniosło się do kuluarów i wbrew pozorom dzieje się tam sporo. Co nas czeka po przywróceniu powszedniego sporu?
Życie polityczne znów przyspiesza i choć na jego powierzchnię wciąż pada cień krwawej wojny, pod spodem wiele się dzieje. Wykuwają się kluczowe tematy najbliższej kampanii.Mirosław Gryń/Polityka Życie polityczne znów przyspiesza i choć na jego powierzchnię wciąż pada cień krwawej wojny, pod spodem wiele się dzieje. Wykuwają się kluczowe tematy najbliższej kampanii.

Krajowa polityka zaczyna się rozmrażać, chociaż ten proces może jeszcze trochę potrwać. W relacjach władzy z opozycją ukształtowało się wojenne modus vivendi, polegające na łagodzeniu konfliktu w kluczowych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa narodowego. Ale już inne tematy nie podlegają dyktatowi jedności, również te będące pochodną wojny w Ukrainie: kryzys uchodźczy i energetyczny, ponownie przyspieszająca inflacja. To bez wątpienia wysokokaloryczne paliwo polityczne na najbliższe miesiące, chociaż dziś używane jeszcze dosyć wstrzemięźliwie.

Polityka 15.2022 (3358) z dnia 05.04.2022; Temat tygodnia; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Ruchy pod powierzchnią"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >