Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

7 legend wojennych

Bezwzględny PiS liczy na naiwność. 7 nowych legend wojennych tej władzy

Werbalnie, w przemówieniach oficjeli, polska armia jest potężna. W realiach zaś jest dramatycznie niedozbrojona, a wojna w Ukrainie pokazała, że ilość i jakość sprzętu ma podstawowe znaczenie. Werbalnie, w przemówieniach oficjeli, polska armia jest potężna. W realiach zaś jest dramatycznie niedozbrojona, a wojna w Ukrainie pokazała, że ilość i jakość sprzętu ma podstawowe znaczenie. Piotr Męcik / EAST NEWS
Każda wojna ma swoje legendy. Wojna w Ukrainie dała okazję do stworzenia takich legend także w polskiej polityce, na czysto wewnętrzny użytek. Mają pomagać władzy w pogrążaniu opozycji.
Teraz ma powstać wrażenie, że to Duda z „NATO-sceptycznym” Trumpem dozbroili Polskę.Forum Teraz ma powstać wrażenie, że to Duda z „NATO-sceptycznym” Trumpem dozbroili Polskę.

Partia Kaczyńskiego zawsze przeważała nad opozycją w produkowaniu przekazów, które potem z powodzeniem suflowała drugiej, liberalno-demokratycznej stronie. Wojna w Ukrainie, z wielkimi emocjami, lękami, zagubieniem, jakie wzbudziła w społeczeństwie, jeszcze bardziej sprzyja narzucaniu takich komunikatów. PiS jest jak zwykle bezwzględny, pozbawiony sentymentów, ale liczy na sentymenty, naiwność, wzruszanie się własnym wzruszeniem ze strony swoich politycznych rywali i ich wyborców. Spójrzmy zatem na nowe, wojenne przekazy partii Kaczyńskiego, na to, według jakich reguł są tworzone i jak są przyjmowane.

Polityka 16.2022 (3359) z dnia 12.04.2022; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "7 legend wojennych"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >