Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Prezes w trybie wyborczym

PiS się spina na wybory. Kaczyński ma kilka dużych zmartwień

PiS będzie się zapewne chwalił sprawami najnowszymi: postawą w czasie wojny w Ukrainie i utrzymaniem wzrostu gospodarczego oraz pomocą dla kredytobiorców. Trudno jednak uniknąć wrażenia, że byłoby to bardzo mało po prawie siedmiu latach rządów. PiS będzie się zapewne chwalił sprawami najnowszymi: postawą w czasie wojny w Ukrainie i utrzymaniem wzrostu gospodarczego oraz pomocą dla kredytobiorców. Trudno jednak uniknąć wrażenia, że byłoby to bardzo mało po prawie siedmiu latach rządów. Max Skorwider
Porządki w koalicji i przygotowania partii do wyborów – oto czym się dziś zajmuje Jarosław Kaczyński. Latem politycy PiS wyjdą do ludzi, ale nie wiadomo, czy będą im mieli coś nowego do powiedzenia.
Prezesów okręgowych struktur PiS będzie wskazywał Kaczyński, ale nie zapobiegnie to wojnom i wojenkom.Andrzej Hulimka/Forum Prezesów okręgowych struktur PiS będzie wskazywał Kaczyński, ale nie zapobiegnie to wojnom i wojenkom.

Znowu się nie rozpadli. Zjednoczona Prawica wyszła z kolejnych turbulencji. Jarosław Kaczyński oznajmił koalicjantom, że chce z nimi rządzić do końca kadencji, a przyspieszonych wyborów w tym roku nie będzie. Sukces? Jeśli sukcesem jest niewpadnięcie do dołu, który samemu się wykopało, to tak, Kaczyński odniósł sukces. Czy prezesowi uda się ten dół zasypać, to już inna sprawa.

Cykl życia koalicji wygląda teraz z grubsza tak: jest sprawa do załatwienia, sprawa zaczyna grzęznąć, media to nagłaśniają, ziobryści się burzą i straszą samodzielnym startem, Ryszard Terlecki grozi wyborami i odstrzeleniem nielojalnych posłów, koalicjanci miękną, Kaczyński prostuje sytuację, PiS coś komuś daje lub obiecuje, sprawa jest załatwiana.

Polityka 22.2022 (3365) z dnia 24.05.2022; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Prezes w trybie wyborczym"
Reklama