Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Sondaż: wojna i polityka

Sondaż „Polityki”: Pierwszy szok minął. Co Polacy myślą dziś o wojnie i polityce?

Niemal dokładnie jak dwa miesiące temu 52 proc. zapytanych Polaków uważa, że Ukraińcy „powinni pozostać w Polsce tak długo, jak to konieczne”. Niemal dokładnie jak dwa miesiące temu 52 proc. zapytanych Polaków uważa, że Ukraińcy „powinni pozostać w Polsce tak długo, jak to konieczne”. Mirosław Gryń / Polityka
Minęło 100 dni walk w Ukrainie, a sytuacja strategiczna jest daleka od wyjaśnienia. Zleciliśmy zatem sondaż (Kantar), pokazujący poglądy Polaków na kwestię wojny w obecnej fazie, pytaliśmy o sankcje, o uchodźców; również o polską politykę. Wyniki są bardzo interesujące.
Lech Mazurczyk/Polityka

Podobny sondaż przeprowadziliśmy pod koniec marca, w czasie pierwszych tygodni inwazji i po pierwszym szoku związanym z wydarzeniami za wschodnią granicą. Teraz sformułowaliśmy zbliżone do tamtych pytania, choć zmodyfikowane, gdyż zmieniła się także sytuacja i istotne w tamtym czasie dylematy zostały zastąpione przez nieco inne.

Co powinna zrobić Ukraina?

Teraz najważniejszym pytaniem jest, co ma zrobić Ukraina w sytuacji przedłużającej się wojny, rosnących strat ludzkich i materialnych oraz niepewnego wyniku.

Polityka 25.2022 (3368) z dnia 13.06.2022; Temat tygodnia; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Sondaż: wojna i polityka"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >