Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Czarowanie rzeczywistości

Co spowodowało, że z ogłoszonej strategii uświadamiania Polaków, w jak wspaniałym kraju (i pod jak cudowną władzą) żyją, zostało po pierwszym weekendzie tylko szczucie na mniejszości seksualne, Niemców oraz spekulantów?

W PiS postanowiono (czyli Jarosław Kaczyński zdecydował), że prezes odejdzie z rządu i skupi się na partii, by przygotować ją na wybory. Wybrano nawet formułę owych przygotowań: objazd po Polsce i opowiadanie o dokonaniach rządu, które – w opinii aktywu partyjnego – są ogromne, tyle tylko, że za mało uświadamiane sobie przez ludzi. Tournée prezesa miało zatem pokazać, że kraj rośnie w siłę, a Polakom żyje się dostatnio.

Trudno jakoś jednak jest uwierzyć, że w PiS naprawdę uznano, iż najlepszym sposobem komunikowania się z wyborcami, którzy na co dzień zmagają się z galopującą inflacją oraz rosnącymi kosztami życia, jest przekonywanie ich, że mają się klawo i wszystko jest w dechę (by użyć sformułowań z czasów, gdy kształtowało się imaginarium obecnego naczelnika państwa).

Polityka 28.2022 (3371) z dnia 05.07.2022; Komentarze; s. 8
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >