Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Swoi na naszym

Rodzina na swoim (czyli naszym). Sprawdzamy, jak PiS walczy z nepotyzmem

Patrycja Kotecka-Ziobro, Patryk Felmet, Sylwia Sobolewska, Karol Tchórzewski. Patrycja Kotecka-Ziobro, Patryk Felmet, Sylwia Sobolewska, Karol Tchórzewski. Shutterstock, Forum, Facebook, Twitter
Rok temu Prawo i Sprawiedliwość przyjęło uchwałę, która miała skończyć z nepotyzmem. Nie wyszło; rodziny władzy wciąż trzymają się mocno.
Nasz rozmówca z obozu władzy twierdzi, że obecna żona europosła Ryszarda Czarneckiego odeszła z dwóch rad nadzorczych w zamian za to, że jego syn z pierwszego małżeństwa, Bartosz, zostaje na etacie w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Bartosz Czarnecki to też młodszy brat posła PiS Przemysława Czarneckiego, więc jego uchwała sanacyjna mogłaby jednak dosięgnąć. Czy wciąż tam pracuje? PGZ odmawia odpowiedzi, bo – RODO.Andrzej Hulimka/Forum Nasz rozmówca z obozu władzy twierdzi, że obecna żona europosła Ryszarda Czarneckiego odeszła z dwóch rad nadzorczych w zamian za to, że jego syn z pierwszego małżeństwa, Bartosz, zostaje na etacie w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Bartosz Czarnecki to też młodszy brat posła PiS Przemysława Czarneckiego, więc jego uchwała sanacyjna mogłaby jednak dosięgnąć. Czy wciąż tam pracuje? PGZ odmawia odpowiedzi, bo – RODO.

„Przypadki nepotyzmu w naszych szeregach rzucają cień na całą naszą formację. Podważają jej wiarygodność. Kwestionują fundamentalną dla PiS zasadę, że uprawianie polityki rozumiemy jako służbę w interesie dobra wspólnego, jako pracę na rzecz pomyślności Rzeczpospolitej i jej obywateli, a nie jako sposób na osiąganie własnych korzyści” – 3 lipca minął rok, od kiedy partia Jarosława Kaczyńskiego jednomyślnie przyjęła tę uchwałę. Rocznica minęła niezauważona, bo nie ma co świętować ani czym się pochwalić.

Polityka 29.2022 (3372) z dnia 12.07.2022; Polityka; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Swoi na naszym"
Reklama