Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Baronkowie i opiekunowie

Baronkowie Kaczyńskiego. Prezes PiS uwielbia mieszać w swojej partii

Z punktu widzenia Kaczyńskiego jego tour po Polsce jest przede wszystkim przeglądem własnych wojsk. Z punktu widzenia Kaczyńskiego jego tour po Polsce jest przede wszystkim przeglądem własnych wojsk. Jacek Szydłowski / Forum
Prezes Kaczyński wraca do starej zasady: wywołać konflikty i patrzeć, co z nich wyniknie. Cel jest jeden: obudzić PiS, bo według niego partia jest w zapaści.
Władze PiS zdecydowały, że zamiast 41 partyjnych okręgów, będzie ich aż 94, mniej więcej tyle, ile jest okręgów w wyborach do Senatu.Patryk Sroczyński Władze PiS zdecydowały, że zamiast 41 partyjnych okręgów, będzie ich aż 94, mniej więcej tyle, ile jest okręgów w wyborach do Senatu.

Jarosław Kaczyński odszedł z rządu, bo uznał, że jedną z największych przeszkód na drodze do trzeciej kadencji jest stan partii. W maju na wyjazdowym posiedzeniu klubu na Nowogrodzkiej ocenił nawet, że „PiS jest w zapaści” i można domniemywać, że ta diagnoza była jednym z argumentów przeciwko przyspieszonym wyborom.

W wielu regionach struktury PiS praktycznie przestały działać. Kombinacja epidemii i rozleniwienia po latach u władzy okazała się zabójcza dla aktywności partyjnej – mówi polityk jednego z ugrupowań tworzących aktualnie Zjednoczoną Prawicę.

Polityka 30.2022 (3373) z dnia 19.07.2022; Polityka; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Baronkowie i opiekunowie"
Reklama