Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Kwartet na jeden głos

Gra prezesa. Czyli jak Kaczyński zarządza swoim politycznym chórem

Kaczyński z jednej strony sam jest głosem w tej kakofonii Zjednoczonej Prawicy, z drugiej strony musi tym chórem zarządzać. Kaczyński z jednej strony sam jest głosem w tej kakofonii Zjednoczonej Prawicy, z drugiej strony musi tym chórem zarządzać. Max Skorwider
Obóz władzy gra na kilku propagandowych fortepianach, myli tropy, stara się pozyskać zwolenników w różnych politycznych obozach. Opozycja dopiero poznaje reguły tej prowadzonej od lat gry.
Konsekwentne demolowanie przez PiS budżetów polskich samorządów, a później uzależnianie ich od arbitralnie rozdzielanych środków rządowych, daje Zjednoczonej Prawicy bardzo skuteczne narzędzie nacisku na władzę lokalną.Max Skorwider Konsekwentne demolowanie przez PiS budżetów polskich samorządów, a później uzależnianie ich od arbitralnie rozdzielanych środków rządowych, daje Zjednoczonej Prawicy bardzo skuteczne narzędzie nacisku na władzę lokalną.

Kaczyński, Morawiecki, Ziobro, Duda... co najmniej te cztery głosy reprezentują obóz rządzący Polską od blisko siedmiu lat. W drugiej linii pozostaje Beata Szydło, rozgoryczona sposobem, w jaki wykorzystał ją i porzucił Jarosław Kaczyński. Knująca z Ziobrą i przez Ziobrę chwalona (ostatnio za to, że „jako ostatnia broniła polskiego węgla” i „jako ostatnia walczyła o prawdziwe zmiany w polskich sądach”). Jest jeszcze Mariusz Kamiński, karykatura Saint-Justa, całkowicie dyspozycyjny wobec Kaczyńskiego.

Polityka 31.2022 (3374) z dnia 26.07.2022; Polityka; s. 19
Oryginalny tytuł tekstu: "Kwartet na jeden głos"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >