Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Sfora na premiera

Morawiecki coraz słabszy. Buntownicy już spiskują i czekają na dymisję

Najbardziej palącym problemem Morawieckiego jest dziś… węgiel. A konkretnie to, czy wyborcy PiS będą mieli czym ogrzać zimą domy. Najbardziej palącym problemem Morawieckiego jest dziś… węgiel. A konkretnie to, czy wyborcy PiS będą mieli czym ogrzać zimą domy. Andrzej Iwańczuk / Reporter
Słaby premier na trudne czasy – to mogłoby być hasło wyborcze Mateusza Morawieckiego. Co ciekawe, tę obserwację podzielają również prominentni politycy PiS. W obozie władzy rośnie grupa przeciwników premiera; Morawiecki może nie dotrwać do końca roku.
Wyciekające maile ze skrzynki Michała Dworczyka, prawej ręki premiera, obnażają metodę działania jego kancelarii.Andrzej Hulimka/Forum Wyciekające maile ze skrzynki Michała Dworczyka, prawej ręki premiera, obnażają metodę działania jego kancelarii.

„Przypominają mi się czasy młodości za Gomułki, kiedy obwieszczono, że statek z cytrusami na święta przypłynął z Kuby” – tak ostatnio dworował Witold Waszczykowski, kiedy TVP zatweetowała: „Pierwsze dostawy węgla już w Polsce. Rząd zapewnia, że surowca nie zabraknie”. Kiedyś pewnie uznano by to za przejaw niefrasobliwości byłego ministra spraw zagranicznych, kolejną wpadkę, jak ze słynnym „San Escobar” czy „światem złożonym z rowerzystów i wegetarian”.

Polityka 32.2022 (3375) z dnia 02.08.2022; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Sfora na premiera"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?