Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Czarno to widać

Czy zimą będzie zimno? Czarno to widać. Rosną ceny węgla, którego nie ma

Polacy ogrzewający domy węglem to ponad 3,8 mln gospodarstw domowych, które w sumie potrzebują ok. 9 mln ton. Polacy ogrzewający domy węglem to ponad 3,8 mln gospodarstw domowych, które w sumie potrzebują ok. 9 mln ton. Obywatel Janek
Dla milionów Polaków to zapowiedź zimy w chłodzie albo biedzie. Rząd dorzuca do pieca puste obietnice.
W każdym miesiącu bieżącego roku, z wyjątkiem kwietnia, eksport węgla energetycznego był wielokrotnie większy niż w czterech ostatnich latach.Obywatel Janek W każdym miesiącu bieżącego roku, z wyjątkiem kwietnia, eksport węgla energetycznego był wielokrotnie większy niż w czterech ostatnich latach.

Skład węgla w Katowicach: – Od trzech miesięcy nic nie mamy, ani ekogroszku, ani orzecha. Kiedy dostawa? Nie wiemy. Nie zapisujemy na listę, proszę dzwonić i się dowiadywać. W Zielonej Górze podobnie: – Właśnie wyjechały nam ostatnie auta. Nic już nie mamy, przykro nam. Skład w Szczecinie: – Zostało nam trochę kamiennego. Jakość niewysoka, ale po dwa osiemset. Pięć ton pan potrzebuje? Wykluczone. Dwie mogę sprzedać maksymalnie. I Wrocław: – Grubego nie mamy, ale jest jeszcze kilka ton ekogroszku. Luzem za trzy dwieście, workowany po trzy trzysta. Ale trzeba odebrać samemu. I trzeba się pospieszyć, bo nie wiadomo, kiedy będzie dostawa.

Tak w praktyce wyglądają zapewnienia Mateusza Morawieckiego. „Składy węgla nie są puste” – mówił 22 lipca premier podczas obrad nad ustawą o dodatku węglowym.

Polityka 32.2022 (3375) z dnia 02.08.2022; Temat tygodnia; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Czarno to widać"
Reklama