Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Kraj

Jak władza szantażuje opozycję

Jak PiS szantażuje opozycję? 14 chwytów Kaczyńskiego i jego ekipy

Kaczyński ma ambicję, by wspólnie z politycznymi przyjaciółmi, którzy są ponad wszystko, także ponad wojnę w Ukrainie, przesunąć polityczny środek nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Kaczyński ma ambicję, by wspólnie z politycznymi przyjaciółmi, którzy są ponad wszystko, także ponad wojnę w Ukrainie, przesunąć polityczny środek nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Adam Chełstowski / Forum
Suwerenność ojczyzny kontra zdrada interesów narodowych – tak rządzący chcą przedstawiać swoją dzisiejszą rozgrywkę z Brukselą. PiS od dawna szantażuje moralnie opozycję i zakazuje jej podejmowania pewnych tematów. Dotąd było to skuteczne, czy tak będzie nadal?
Jarosław Kaczyński powiedział niedawno, że powrót do władzy Platformy to będzie „finis Poloniae”, a PiS nie może przecież doprowadzić do końca Polski.Max Skorwider Jarosław Kaczyński powiedział niedawno, że powrót do władzy Platformy to będzie „finis Poloniae”, a PiS nie może przecież doprowadzić do końca Polski.

Jarosław Kaczyński pozwolił niedawno przyrównać się do ks. Jerzego Popiełuszki, a swoich przeciwników uważa za nową wersję esbecji. W wywiadzie dla prorządowego tygodnika powiedział, że Polska dzieli się dzisiaj na dwie części, a sytuacja „coraz bardziej przypomina 1989 r.”. Przy czym PiS to dawna Solidarność, a reszta – wiadomo. Premier Morawiecki z kolei w jednej zapowiedzi wyraźnie dał do zrozumienia, że walka powstańców warszawskich przypomina dzisiejsze zmagania władzy PiS z jego wrogami, i że w tym starciu serce bywa ważniejsze niż rozum.

Polityka 34.2022 (3377) z dnia 16.08.2022; Polityka; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Jak władza szantażuje opozycję"
Reklama