Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Pożyteczni suwereniści

Pożyteczni suwereniści, podgatunek symetrystów. PiS ma nowy plan

Wiele wskazuje na to, że PiS będzie rozgrywał kwestię europejską podobnie jak w 2015 r. z uchodźcami z Afryki, i jak w 2021 r. z imigrantami z granicy polsko-białoruskiej. Wiele wskazuje na to, że PiS będzie rozgrywał kwestię europejską podobnie jak w 2015 r. z uchodźcami z Afryki, i jak w 2021 r. z imigrantami z granicy polsko-białoruskiej. Marcin Bondarowicz
Nową bronią władzy w walce z opozycją i Brukselą mają być „suwereniści”, jako podgatunek symetrystów. O co chodzi w kolejnym przekazie rządzącego obozu i czy ten manewr ma szansę na powodzenie?
Polityczny biznesplan PiS na stworzenie ponadpartyjnej grupy suwerenistów może mieć szansę powodzenia.Bartek Kiełbowicz Polityczny biznesplan PiS na stworzenie ponadpartyjnej grupy suwerenistów może mieć szansę powodzenia.

Suwereniści to mają być ci, którzy deklarują, iż suwerenność państwa, tak jak ją rozumieją, jest wartością absolutną, i nie zgadzają się – z zasady – na „obcy dyktat” w jakiejkolwiek sprawie, także ze strony Unii Europejskiej. Ale nie chodzi tu tylko o twardy elektorat PiS i Solidarnej Polski, bo w tym przypadku głęboki eurosceptycyzm, a w praktyce wrogość wobec Unii, jest czymś oczywistym. Takich wyborców już Jarosław Kaczyński ma i ich utwardza. Gra jest subtelniejsza – obóz władzy chce wpływać na polityczny środek, na „normalsów”.

Polityka 36.2022 (3379) z dnia 30.08.2022; Polityka; s. 25
Oryginalny tytuł tekstu: "Pożyteczni suwereniści"
Reklama