Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Dopala się kaganek oświaty

Feralny początek szkoły pod rządami PiS. Dopala się kaganek oświaty

Szefa resortu edukacji i nauki Przemysława Czarnka w ostatnich tygodniach zajmowała głównie obrona książki do HiT-u przed, jak to ujmował, agresją i hejtem „ze strony potomków ubeków, dzieci resortowych, które dziś są tzw. dziennikarzami”. Szefa resortu edukacji i nauki Przemysława Czarnka w ostatnich tygodniach zajmowała głównie obrona książki do HiT-u przed, jak to ujmował, agresją i hejtem „ze strony potomków ubeków, dzieci resortowych, które dziś są tzw. dziennikarzami”. Marcin Banaszkiewicz / FotoNews / Forum
W siódmym roku pod rządami Prawa i Sprawiedliwości polskie szkoły powinny już przywyknąć do działania w stanie chronicznego kryzysu. A jednak zapaść wciąż może się pogłębiać.
Kolejne sondaże pozwalają przypuszczać, że zaczynający się właśnie rok szkolny może być ostatnim pełnym sezonem pisowskich rządów w oświacie.Marcin Bondarowicz Kolejne sondaże pozwalają przypuszczać, że zaczynający się właśnie rok szkolny może być ostatnim pełnym sezonem pisowskich rządów w oświacie.

Wie pani, z jaką myślą budzi się dyrektor polskiej szkoły tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego? Czy 1 września nauczyciele przyjdą? – zaczyna rozmowę dyrektorka zespołu szkół technicznych w dużym mieście. I dodaje, że to nie nerwica, tylko pytanie dyktowane życiem. Pod koniec sierpnia niektórzy spośród cudem znalezionych, umówionych już na pracę pedagogów informowali, że jednak godzin nie wezmą. – W tamtym tygodniu zadzwonił do mnie nauczyciel, który miał uczyć matematyki i geografii, przez rok chodził w sprawie pełnego etatu, uzupełniał kwalifikacje.

Polityka 36.2022 (3379) z dnia 30.08.2022; Temat z okładki; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Dopala się kaganek oświaty"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?