Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Jak się przegrywa wybory

Czy PiS może wreszcie normalnie przegrać? Tu trzeba nadzwyczajnych metod

Kaczyński w kupowaniu sejmowego poparcia będzie zapewne bardziej bezwzględny niż kiedykolwiek, bo wie, że tym razem litości nie będzie. Kaczyński w kupowaniu sejmowego poparcia będzie zapewne bardziej bezwzględny niż kiedykolwiek, bo wie, że tym razem litości nie będzie. Jacek Szydłowski / Forum
Pytanie, jakie zadaje sobie opozycja, brzmi: czy PiS może w końcu, jak każde ugrupowanie, normalnie przegrać wybory i oddać władzę? Bo jeśli partia Kaczyńskiego jest wyjątkowa, to i metody walki z nią też muszą być nadzwyczajne.
Kaczyński, gdyby przegrał w najbliższych wyborach, niemal na pewno nie doczeka jako lider swojej partii do kolejnych w 2027 r.Artur Krynicki Kaczyński, gdyby przegrał w najbliższych wyborach, niemal na pewno nie doczeka jako lider swojej partii do kolejnych w 2027 r.

Opozycja niby ma niezły czas. Na kilka ostatnich afer władzy piarowcy PiS nie zareagowali tak zręcznie, jak robili to wcześniej; skrzynka Dworczyka ujawniła swoje limity. Po drugie, dają o sobie znać twarde ekonomiczne realia, które coraz trudniej przykryć paskami TVP. Przekazy władzy się rozchodzą, politycy rządzącej formacji zaczynają kluczyć, bronić się na własną rękę, także przed wrogami wewnętrznymi. Zwartość rządzącego obozu kruszeje, ujawniają się jego frakcje i różne strategie przetrwania.

Polityka 38.2022 (3381) z dnia 13.09.2022; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Jak się przegrywa wybory"
Reklama