Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Po co Tuskowi aborcja

Po co Tuskowi aborcja? Lider PO wywraca stolik, bo ma plan

Donald Tusk uczynił twardą obietnicę pełnej dostępności aborcji do 12 tygodnia. Donald Tusk uczynił twardą obietnicę pełnej dostępności aborcji do 12 tygodnia. Szymon Szymankiewicz
Deklaracja Donalda Tuska na temat aborcji zaskoczyła wielu. Czy to światopoglądowe starcie z prawicą opłaci się Platformie?
Deklarację dotyczącą liberalizacji dostępu do aborcji Donald Tusk wygłosił na zorganizowanym przez Rafała Trzaskowskiego Campusie Polska Przyszłości.Grzegorz Czykwin/Forum Deklarację dotyczącą liberalizacji dostępu do aborcji Donald Tusk wygłosił na zorganizowanym przez Rafała Trzaskowskiego Campusie Polska Przyszłości.

Polityk, który przez lata był wzorem pragmatyzmu i ostrożności, wychodzi przed szereg i ogłasza nie tylko odrzucenie przez największą centrową partię aborcyjnego status quo ante (czyli tzw. kompromisu aborcyjnego podeptanego przez Jarosława Kaczyńskiego w październiku 2020 r.), ale czyni liberalizację aborcji podstawowym kryterium zarówno ewentualnych rozmów koalicyjnych opozycji, jak też obecności polityków i polityczek na listach wyborczych PO. Liberalne media zareagowały na tę deklarację z entuzjazmem.

Polityka 39.2022 (3382) z dnia 20.09.2022; Polityka; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Po co Tuskowi aborcja"
Reklama