Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Sprawa Tomasza Lisa – jaki będzie finał tej historii? Czy PiS już definitywnie przegrał? Wstrząsający raport z polskich więzień. I jak Rosjanie kradną ukraińskie dzieci. To tylko wybrane tematy z najnowszej „Polityki”, zachęcam do zapoznania się z całością numeru.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” mamy wiele atrakcyjnych tematów, w tym:

Sprawa Tomasza Lisa, czy i czym się zakończy, jakie problemy ujawniła, jakie pytania pojawiły się w jej tle – tę historię opisuje Rafał Kalukin.

• Raport z polskich więzień, gdzie za sprawą penitencjarnej polityki Zbigniewa Ziobry rodzą się napięcia i atmosfera buntu, a także o zaostrzaniu kodeksowych kar – pisze Juliusz Ćwieluch.

Czy PiS już definitywnie przegrał, czy dopiero zaczyna przegrywać, a może wciąż ma się całkiem dobrze i jeszcze wyborczo zaskoczy? O kalkulacjach władzy i opozycji na czas nadchodzącej zimy pisze Wojciech Szacki.

Desmond Shum, chiński miliarder i dysydent, w rozmowie z Jackiem Żakowskim mówi o tym, jak partyjni dygnitarze z KPCh wzięli we władanie państwo chińskie i jego obywateli.

• O tym, jak masowo kształci się teraz w Polsce lekarzy, i czy to, że nawet w niewielkich uczelniach powstają wydziały medyczne, nie obniży poziomu nauczania – pisze Agnieszka Sowa.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

Jak rozmaici oszuści korzystają na kryzysie węglowym i jak się przed nimi bronić – tłumaczy Violetta Krasnowska.

Skąd się wzięła moda na psy nierasowe – z okazji Dnia Kundelka pisze Julia Zabrodzka.

• Jak różne kraje próbują chronić obywateli przed kryzysem energetycznym – przyjrzał się Adam Grzeszak.

Ponadto w najnowszym numerze naszego tygodnika: • o tym, jak Rosjanie kradną ukraińskie dzieci; • historia o tym, jak Królewiec stał się Kralovcem; • czym zajmują się archeomuzykolodzy; • dlaczego Polska coraz bardziej osuwa się w kulturę przeszłości; • o teorii orgazmu po niemiecku oraz • o rowerach po polsku.

To tylko wycinek naszych propozycji, zachęcam do zapoznania się z całością oferty. Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama