Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Piszemy o Stuhrach, ich wzlotach i kłopotach. O czekach władzy, czyli rozdawnictwie publicznych pieniędzy przez premiera Morawieckiego i innych rządzących polityków. O życiu bez łazienki, o piskach i szumach w uszach. Zapraszam do lektury!
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

Przed Państwem nowy numer „Polityki”, a w nim wiele atrakcyjnych, bieżących tematów. Proponujemy między innymi:

• Stuhr & Stuhr, ojciec i syn, znani aktorzy, obaj na świeczniku i na celowniku, traktowani jak przeciwnicy polityczni obecnej władzy, bywa, że z osobistymi problemami – o Stuhrach, ich wzlotach i kłopotach pisze Rafał Kalukin.

• Czeki władzy, czyli komu i w jakim celu premier Morawiecki i inni rządzący politycy rozdają publiczne pieniądze – o tym w tekście Anny Dąbrowskiej i Violetty Krasnowskiej.

• Sprawa Tomasza Lisa, ciąg dalszy – tym razem polemika Jacka Żakowskiego i replika Rafała Kalukina.

• Jak wygląda życie bez łazienki w mieszkaniu, co wciąż jest udziałem ok. 2 mln Polaków – relacjonuje Juliusz Ćwieluch.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

• O dziwnej i niejasnej sprawie zabójstwa przez wypchnięcie z okna ofiary wraz z... telewizorem, ponownie rozpatrywanej przez sąd – pisze Katarzyna Kaczorowska.

• O piskach i szumach w uszach, z którymi ciężko żyć i bardzo trudno to leczyć, a to częsta choroba – pisze Norbert Frątczak.

• Czy nowe prawo ukróci lichwiarskie pożyczki – o tym w tekście Cezarego Kowandy.

• Jak odbudować Ukrainę po wojnie, jaki to koszt, skąd będą fundusze – opisuje Marcin Piątek.

• O złym i dobrym globalizmie i koniecznych poważnych porządkach we współczesnym świecie z Markiem Leonardem rozmawia Jacek Żakowski.

Ponadto w najnowszej „Polityce”: kim jest nowy premier Wielkiej Brytanii i dlaczego to taka sensacja; o wielkiej rosyjskiej emigracji; co ma bomba atomowa w głowicy; o filozofii propagandy; polityka rodzinna czasów Mussoliniego i Hitlera; wywiady ze scenarzystą Kasprem Bajonem i piosenkarką Moniką Brodką oraz – w rubryce „Na własne oczy” – obrazy jesieni. Zapraszam do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Wyjątkowo długie wolne po Nowym Roku. Rodzice oburzeni. Dla szkół to konieczność

Jeśli ktoś się oburza, że w szkołach tak często są przerwy w nauce, niech zatrudni się w oświacie. Już po paru miesiącach będzie się zarzekał, że rzuci tę robotę, jeśli nie dostanie dnia wolnego ekstra.

Dariusz Chętkowski
04.12.2024
Reklama