Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

O księżach biznesmenach, wywiad z Markiem Kondratem, o granicach obrony koniecznej – kiedy się je przekracza? Obóz władzy po przejściach i po powrocie prezesa Kaczyńskiego oraz o pierwszej maturze po pisowskiej deformie. To tylko wybrane tematy z najnowszej „Polityki”.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

Zapraszam Państwa do naszego kolejnego, najnowszego numeru „Polityki”, w którym znowu proponujemy solidną porcję aktualnych, interesujących tematów, między innymi:

Księża biznesmeni, obracający milionami złotych i tysiącami hektarów ziemi; co na to prawo, kościelne władze, wierni – o tym w okładkowym raporcie Zbigniewa Borka.

Jakie są granice obrony koniecznej, a kiedy się je przekracza, jak takie przypadki traktuje prokuratura, jak sądy – o tym, na przykładzie głośnego napadu na jeden ze sklepów sieci Żabka, pisze Violetta Krasnowska.

Co dalej ze sprawą KPO, jakie będą losy ustawy o Sądzie Najwyższym w Senacie, co może zrobić opozycja i jak ustawę PiS oceniają sędziowie – o tym w materiale Ewy Siedleckiej.

Obóz władzy po przejściach, ale też po powrocie prezesa Kaczyńskiego: jakie nastroje panują w PiS – analizuje Wojciech Szacki.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

Czy opozycja może pełnym głosem głosić swoje poglądy, tak jak to robi PiS, czy możliwa jest normalna debata, czy raczej trzeba stosować kamuflaż, a pewne tematy są zakazane – o tym w tekście Rafała Kalukina.

Marek Kondrat w rozmowie z Martyną Bundą mówi o wolności, winnym biznesie i o tym, dlaczego już prawie nie chodzi do teatru.

Matura w tym roku będzie trudniejsza i raczej nie sensowniejsza, obawiają się jej uczniowie, rodzice i nauczyciele – katalog lęków opisuje Joanna Cieśla.

Jakie grzyby zbierać zimą? – przewodnik po nietypowym grzybobraniu napisał Zbigniew Borek.

Suplementy na cenzurowanym, jak wygląda rynek tych produktów – opisuje Joanna Solska.

Ponadto w najnowszym wydaniu „Polityki”: o pompach ciepła, czy to się opłaca; afera Katargate; jak się bronić przed sepsą; światowe dzieje inflacji i jak z nią walczono; 30 lat Paszportów POLITYKI – relacja z gali wręczenia nagród; spory o nazwy zespołów muzycznych oraz o kolekcjonerach zabawek.

To wszystko i jeszcze znacznie więcej w nowym numerze naszego tygodnika, zachęcam do przeczytania całości naszych propozycji. Miłej, inspirującej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama