Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Polityka
Deweloperzy: ile zarabiają, czy są aż tak potężni; co pokazała ucieczka sędziego Szmydta; pięć dziwactw polskiej polityki; tajemnicze zabójstwa w warszawskich pustostanach. To tylko wybrane fragmenty z najnowszej „Polityki”. Zapraszamy do lektury.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” proponujemy wiele interesujących, aktualnych tematów z różnych dziedzin życia, m.in.:

Deweloperzy, „władcy miast” – czy rzeczywiście są tak potężni i wpływowi, ile budują, ile na tym zarabiają, czy mieszkania muszą być tak drogie – o tym w raporcie Marcina Piątka.

Co ujawniła ucieczka sędziego Szmydta na Białoruś, jakie nierozliczone afery, problemy służb, wymiaru sprawiedliwości, polityki poprzedniego rządu – pisze Ewa Siedlecka.

Pięć dziwactw polskiej polityki, które nieustannie odciskają swoje piętno na życiu publicznym – opisuje Mariusz Janicki.

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek, europara na eksport – o znanych politykach lewicy wybierających się do Parlamentu Europejskiego pisze Rafał Kalukin.

O wysypie parków rozrywki i o tym, skąd się bierze coraz większa popularność tej formy spędzania wolnego czasu – w tekście Ryszardy Sochy.

Aktywistka Kamila Ferenc, od niedawna sędzia Trybunału Stanu, walczy o prawo do legalnej aborcji – jej życiową drogę opisuje Martyna Bunda.

• Tajemnicze zabójstwa w pustostanach wstrząsnęły niedawno Warszawą i całym krajem – o podziemnym mieście, na co dzień niewidzialnym dla mieszkańców, opowiada Violetta Krasnowska.

W pociągach jest coraz większy ścisk, a nieremontowane wagony stoją na bocznicach – o nowych problemach kolei pisze Cezary Kowanda.

Na czym polega doktryna prezydenta Macrona i co oznacza także dla Polski – o tym w tekście Marcina Giełzaka.

Skąd się wzięły patologie systemu punktacji czasopism akademickich i jakie to ma konsekwencje dla naukowców – o tym w materiale Daniela Młocickiego i Wojciecha Piaseckiego.

Skaldowie, czyli bigbit dla inteligencji – zespół zmarłego niedawno Jacka Zielińskiego wspomina Mirosław Pęczak.

Monte Cassino to wielkie zwycięstwo polskich oddziałów, ale także wielka trauma żołnierzy, których psychika musiała się zetknąć z niewyobrażalnym koszmarem wojny – pisze o tym Michał Wójcik.

Ponadto w najnowszej „Polityce”: • 60 lat od odkrycia promieniowania kosmiczego; • musicale na fali; • na czym polega betonoza; • fenomen australijskiego serialu familijnego „Bluey”; • terapia zdjęciami; • urokliwy włoski obcas i • wina z Istrii.

Zapraszam do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama