Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Polska na botoksie; dlaczego spłonęło centrum handlowe na Marywilskiej; co mówią sondaże przed eurowyborami; o wpływach Rosji w europejskich krajach, także w Polsce; o życiu osób po bardzo ciężkich chorobach. To wybrane tematy z najnowszej „Polityki”. Zapraszamy do lektury całego numeru.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” znajdziecie Państwo wiele nowych, aktualnych tematów politycznych, społecznych, zagranicznych i innych, w tym:

Polska na botoksie: nasza reporterka, która na potrzeby tekstu sama przeszła kurs „wstrzykiwania”, opisuje kulisy branży beauty, zwłaszcza medycyny estetycznej – zabiegi, środki, ceny, na ile to bezpieczne, jak profesjonalna jest obsługa takich gabinetów, czego stanowczo unikać, a czego się domagać – o tym w naszym raporcie Joanny Cieśli.

Co się wydarzyło przy ulicy Marywilskiej w Warszawie, czyli o dramacie polsko-wietnamskim po pożarze w centrum handlowym. O śledztwie, domysłach i hipotezach na temat przyczyn zdarzenia – w tekście Marcina Piątka.

Co z tą kampanią przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, jakie pojawiają się główne wątki, jak się prezentują kandydaci, co mówią sondaże na temat podziału mandatów, jaka może być frekwencja – analizuje Wojciech Szacki.

O wpływach Rosji w krajach europejskich, także w Polsce, mówi Adam Sokołowski, twórca profilu na Facebooku „Doniesienia z putinowskiej Polski” – w rozmowie z Łukaszem Lipińskim.

Trzecia tura, dogrywka po wyborach samorządowych, czyli układanie się w sejmikach wojewódzkich po stronie koalicji rządzącej z jednej, i Zjednoczonej Prawicy z drugiej strony – o politycznych woltach i targach pisze Rafał Kalukin.

Dlaczego coraz więcej kobiet nie chce mieć dzieci, jak zmieniają się obyczaje, ekonomiczne realia, postrzeganie ról rodzinnych i społecznych – o „nie-matkach” z okazji Dnia Matki pisze Ewa Wilk.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

• Podlasie i Mazowsze to matecznik staropolskiej drobnej, często ubogiej szlachty, a współcześnie twierdza konserwatyzmu i wsobności, gdzie politycznie dominuje PiS – o fenomenie tego regionu i mentalnej formacji opowiada Maciej Falkowski, autor książki „Ślachta. Historie z podlasko-mazowieckiego pogranicza”, w rozmowie z Joanną Podgórską.

O nowym życiu osób, które wyzdrowiały po bardzo ciężkich chorobach, o tym, jak powracają do normalności i układają swoje sprawy – w tekście Małgorzaty Kolankowskiej.

• Krzysztof Trofiniak, nowy prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, mówi, co zastał w koncernie po poprzednich rządach – w rozmowie z Juliuszem Ćwieluchem.

Co to jest „dark tourism” i dlaczego ta mroczna turystyka po miejscach naznaczonych tragediami i śmiercią fascynuje coraz liczniejszą publiczność – pisze Paulina Wilk.

Ponadto w najnowszej „Polityce”: • konsekwencje zamachu na premiera Słowacji Roberta Ficę; • 75 lat niemieckiej konstytucji; • jak bezpiecznie składować odpady promieniotwórcze; • zapomniani polscy surrealiści; • sławne aktorki – heroiny postapokaliptycznego kina; • nowa książka Andrzeja Stasiuka; • rozmowa z Tonym Iommim, założycielem zespołu Black Sabbath.

Zachęcam i serdecznie zapraszam do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama