Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Polska na botoksie; dlaczego spłonęło centrum handlowe na Marywilskiej; co mówią sondaże przed eurowyborami; o wpływach Rosji w europejskich krajach, także w Polsce; o życiu osób po bardzo ciężkich chorobach. To wybrane tematy z najnowszej „Polityki”. Zapraszamy do lektury całego numeru.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” znajdziecie Państwo wiele nowych, aktualnych tematów politycznych, społecznych, zagranicznych i innych, w tym:

Polska na botoksie: nasza reporterka, która na potrzeby tekstu sama przeszła kurs „wstrzykiwania”, opisuje kulisy branży beauty, zwłaszcza medycyny estetycznej – zabiegi, środki, ceny, na ile to bezpieczne, jak profesjonalna jest obsługa takich gabinetów, czego stanowczo unikać, a czego się domagać – o tym w naszym raporcie Joanny Cieśli.

Co się wydarzyło przy ulicy Marywilskiej w Warszawie, czyli o dramacie polsko-wietnamskim po pożarze w centrum handlowym. O śledztwie, domysłach i hipotezach na temat przyczyn zdarzenia – w tekście Marcina Piątka.

Co z tą kampanią przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, jakie pojawiają się główne wątki, jak się prezentują kandydaci, co mówią sondaże na temat podziału mandatów, jaka może być frekwencja – analizuje Wojciech Szacki.

O wpływach Rosji w krajach europejskich, także w Polsce, mówi Adam Sokołowski, twórca profilu na Facebooku „Doniesienia z putinowskiej Polski” – w rozmowie z Łukaszem Lipińskim.

Trzecia tura, dogrywka po wyborach samorządowych, czyli układanie się w sejmikach wojewódzkich po stronie koalicji rządzącej z jednej, i Zjednoczonej Prawicy z drugiej strony – o politycznych woltach i targach pisze Rafał Kalukin.

Dlaczego coraz więcej kobiet nie chce mieć dzieci, jak zmieniają się obyczaje, ekonomiczne realia, postrzeganie ról rodzinnych i społecznych – o „nie-matkach” z okazji Dnia Matki pisze Ewa Wilk.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

• Podlasie i Mazowsze to matecznik staropolskiej drobnej, często ubogiej szlachty, a współcześnie twierdza konserwatyzmu i wsobności, gdzie politycznie dominuje PiS – o fenomenie tego regionu i mentalnej formacji opowiada Maciej Falkowski, autor książki „Ślachta. Historie z podlasko-mazowieckiego pogranicza”, w rozmowie z Joanną Podgórską.

O nowym życiu osób, które wyzdrowiały po bardzo ciężkich chorobach, o tym, jak powracają do normalności i układają swoje sprawy – w tekście Małgorzaty Kolankowskiej.

• Krzysztof Trofiniak, nowy prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, mówi, co zastał w koncernie po poprzednich rządach – w rozmowie z Juliuszem Ćwieluchem.

Co to jest „dark tourism” i dlaczego ta mroczna turystyka po miejscach naznaczonych tragediami i śmiercią fascynuje coraz liczniejszą publiczność – pisze Paulina Wilk.

Ponadto w najnowszej „Polityce”: • konsekwencje zamachu na premiera Słowacji Roberta Ficę; • 75 lat niemieckiej konstytucji; • jak bezpiecznie składować odpady promieniotwórcze; • zapomniani polscy surrealiści; • sławne aktorki – heroiny postapokaliptycznego kina; • nowa książka Andrzeja Stasiuka; • rozmowa z Tonym Iommim, założycielem zespołu Black Sabbath.

Zachęcam i serdecznie zapraszam do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Wyjątkowo długie wolne po Nowym Roku. Rodzice oburzeni. Dla szkół to konieczność

Jeśli ktoś się oburza, że w szkołach tak często są przerwy w nauce, niech zatrudni się w oświacie. Już po paru miesiącach będzie się zarzekał, że rzuci tę robotę, jeśli nie dostanie dnia wolnego ekstra.

Dariusz Chętkowski
04.12.2024
Reklama