Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Polityka
I po eurowyborach: co oznacza ich rezultat; rozmowa z Robertem Lewandowskim; Polska na prochach; co się dzieje na granicy z Białorusią; jakie kierunki studiów wybierają młodzi Polacy; dlaczego tanieje najem mieszkań. To tylko wybrane tematy z najnowszej „Polityki”. Zapraszamy do lektury całego numeru.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” znajdziecie Państwo omówienie wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego: kto na kogo głosował, spektakularne zwycięstwa i nieoczekiwane porażki, co rezultaty tych wyborów oznaczają dla polskiej polityki, rządu, opozycji, prezydenckich przymiarek – to wszystko w analizie Rafała Kalukina oraz w Przypisach Mariusza Janickiego.

Ponadto w nowej „Polityce”:

Polska na prochach, czyli o uzależniających lekach, przepisywanych w milionach recept, jakie jest działanie tych substancji, co oznacza ich nadużywanie, czy szykują się jakieś zmiany w przepisach – o tym w raporcie Pawła Walewskiego.

Co się dzieje na polsko-białoruskiej granicy, na czym ma polegać strefa zamknięta, co na to mieszkańcy, aktywiści, a także o głośnym zatrzymaniu polskich żołnierzy przez żandarmerię – o tym w reportażu Marcina Kołodziejczyka.

Kim jest Dariusz Matecki, poseł Suwerennej Polski, którego nazwisko przewija się w aferze Funduszu Sprawiedliwości, znany z brutalnych wpisów w mediach społecznościowych i „niekonwencjonalnych” zachowań na sali sejmowej – wyjaśniają Anna Dąbrowska i Wojciech Szacki.

• Z tezami książki Roberta Krasowskiego „Klucz do Kaczyńskiego” polemizuje Rafał Kalukin.

Jakie kierunki studiów wybierają dzisiaj młodzi ludzie, co oferują wyższe uczelnie, jak zmienia się akademicki krajobraz – o tym w materiale Katarzyny Kaczorowskiej.

Najnowszy numer „Polityki”.PolitykaNajnowszy numer „Polityki”.

Strefy bez dzieci: w restauracjach, hotelach, resortach, jak są przyjmowane, jakie budzą kontrowersje – pisze Anna Dobrowolska.

Dlaczego najem mieszkań tanieje – wyjaśnia Cezary Kowanda.

Co się dzieje z wrakami samochodów, co na to przepisy, jak jest praktyka – pisze Adam Grzeszak.

O strachu przed poborem do wojska w Ukrainie – w relacji Pawła Reszki.

I jeszcze: • na czym polega rosyjski eurazjatyzm; • niepokój w branży sztucznej inteligencji; • „Gwiezdne wojny” dla dorosłych, czyli serial „Akolita”; • życiowe i ekranowe kreacje Janusza Rewińskiego – wspomnienie o zmarłym niedawno aktorze; • Robert Lewandowski ocenia szanse polskiej drużyny na Euro.

Zapraszam do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama