Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Upały przychodzą wcześniej i trwają dłużej: jak się do nich dostosować? To nasz temat okładkowy. W nowej „Polityce” piszemy też m.in. o związkach partnerskich (co z nich zostanie?), Marcinie Romanowskim (czy zostanie aresztowany?), hiszpańskiej pół-Polonii, zjawisku sharentingu i o tym, czy pierwsza dama Ameryki skłoni swojego męża do rezygnacji z walki o reelekcję. Miłej lektury!
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” proponujemy Państwu wiele nowych interesujących tematów, w tym:

Rośnie fala upałów, przychodzą wcześniej, trwają dłużej, coraz bardziej wpływają na codzienne życie, jak się do nich dostosować? O tym w okładkowym materiale Pawła Walewskiego.

• Czym zakończy się spór o związki partnerskie, czy jakiś projekt zostanie w końcu przegłosowany w Sejmie, co w nim zostanie, czy zadowoli środowiska LGBT+ – o tym piszą Agata Szczerbiak i Aleksandra Żelazińska.

Coraz więcej Polaków kupuje domy i mieszkania w Hiszpanii, jak zatem to wygląda w praktyce, jak się tam żyje, ilu zostaje tam na stałe, a ilu żyje na dwa domy, polski i hiszpański, co z pracą, szkołą, podatkami – o hiszpańskiej pół-Polonii pisze Agnieszka Sowa.

• Czy Marcin Romanowski, jeden z najbliższych współpracowników Zbigniewa Ziobry, zostanie aresztowany za nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości, kim jest ten polityk Suwerennej Polski – o tym w tekście Anny Dąbrowskiej.

Czym jest sharenting? Czy pokazywanie swoich dzieci w mediach społecznościowych już od pierwszych chwil ich życia jest bezpieczne i etyczne – pisze o tym Zbigniew Borek.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

• Rosną hotele monstrum nad Bałtykiem, często przy samej plaży. Jaki ma to wpływ na przyrodę i model turystyki – o tym w tekście Ryszardy Sochy.

• O tym, dlaczego w Polsce brakuje leków, mówi Krzysztof Kopeć w rozmowie z Joanną Solską.

• O chińskich interesach i polskich nadziejach na tle niedawnej wizyty prezydenta Dudy w Pekinie – pisze Adam Grzeszak.

• Czy Jill Biden, pierwsza dama Ameryki, skłoni swojego męża do rezygnacji z walki o reelekcję? – rozważa Tomasz Zalewski.

I jeszcze w najnowszej „Polityce”: trzy dekady z Łukaszenką; fenomen birkinki, najbardziej pożądanej torebki na świecie; historia tumultu toruńskiego; koreańska fala w muzyce klasycznej; literatura kulinarna oraz wino na wakacjach.

To wszystko i jeszcze więcej do przeczytania w najnowszej „Polityce”. Miłej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama