Misja nie dla sportu

Misja nie dla sportu
Jak kogoś sponsorować, to drużynę z San Marino.

Dziś wysłuchałam, że z okazji 90-lecia Czegoś Tam, przewidywana jest abolicja dla nieuczciwych klubów sportowych. Nie pasjonuję się sportem. Nie kibicuję żadnej drużynie. Mimo to często staję się mimowolną ofiarą radiowo-telewizyjnych nasłuchów sportowych, a to przy okazji serwisów informacyjnych, a to wpadam na końcówki meczów w oczekiwaniu na inne programy, a to natykam się na niekończące się dyskusje, w szczególności dotyczące piłki nożnej. Obraz sportu, jaki noszę w duszy po byle jakim nawet podsumowaniu wszelkich do mnie docierających wiadomości i poglądów, jest bliski koszmaru. Sport jawi mi się jako zbiorowisko wiecznie przegranych Polaków, którzy w dodatku wywołują frustracje, cierpienie, a nawet agresję u innych Polaków. Sytuację pogarsza jeszcze fakt, że ci przegrani w gruncie rzeczy nie czują się przegrani. Oni zawsze mają jakąś wymówkę, albo są na dopingu, albo sprzedali mecz. No, jednym słowem, są usprawiedliwieni cokolwiek zrobią albo czegokolwiek nie zdobędą.

Mistrzem, w dawaniu odporu wszelkim ciosom i pretensjom, jest mój faworyt (nawet i ja mam kogoś takiego) z futbolowego boiska Leo Benhakker, który z obrażoną miną generalnie ma za złe wszystkim, w szczególności dziennikarzom. Przez wiele lat dostatniego życia w naszej ojczyźnie nie zauważyłam, żeby wydobył z siebie słowo po polsku, choć nawet papież-Niemiec zwraca się do Polaków w ich ojczystym języku. Co innego jednak papież ze Stolicy Piotrowej, co innego papież na boisku. Tenże coś tam czasem najwyżej odburknie pod nosem. In English, of course.

Tak czy inaczej, żeby już nie wdawać się w detale, chciałabym przedstawić, w końcu każdy obywatel ma prawo to uczynić, poprawkę do nowej ustawy medialnej.  Sport mianowicie i w starej ustawie, a także w tej projektowanej nowej jest traktowany jako program misyjny. W  efekcie oznacza to, że z naszych publicznych pieniędzy będzie się nadal sponsorować wszelkie transmisje sportowe, nieudane mecze, czy zawody podejrzanej konduity. Chcę przeciw temu zaprotestować. Nie chodzi mi o żaden bojkot. Wyrażam wyłącznie troskę o wędrówkę publicznych pieniędzy z kieszeni do kieszeni. Jeśli już kogoś sponsorować, to co najwyżej drużynę San Marino, która wykazuje zdrowe, amatorskie podejście do sportu, a przecież o to chodzi.   

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną