Mea pulpa

Krzyż
Jeszcze nie ucichła dyskusja o wieszaniu i zdejmowaniu krzyża w polskich szkołach, a tu znowu nowa afera. Tym razem nasza zamorska krajanka Joanna Krupa wystąpiła w kampanii w obronie bezdomnych zwierząt, zasłonięta tylko pięknym, stylowym krzyżem. I w tym przypadku rozumiemy gniew wszystkich oburzonych. Też uważamy, że ze zdjętym krzyżem wyszłaby lepiej.

• Laureatem drugiej edycji programu „Mam talent!” został skromny akordeonista z Jeleniej Góry, niejaki Marcin Wyrostek. Za miarę cudu estetycznego należy uznać fakt, że publiczność zagłosowała na człowieka grającego na instrumencie kojarzącym się z dziadkiem partyzantem, bolszewikiem na czołgu lub Tomkiem Czereśniakiem. Jeśli tylko IPN nie zgłosi zażalenia, laureat odbierze nagrodę w terminie.

• Kolejna Eurowizja za pasem, więc telewizja publiczna wzięła się za przygotowanie tak zwanych krajowych preselekcji. I już na samym początku jest pysznie, gdyż wybrano czwórkę znakomitych wykonawców. Zespół Dziewczyny (???), Annę Cyzon (???), Anetę Figiel (???) oraz zespół PIN. Jeśli ktokolwiek zna powyższych artystów, proszony jest o poinformowanie Europy, żeby już się bała.

• Telewizja TVN wie, jak zagospodarować każdego swego pracownika. Nawet pogodynki. Dorota Gardias stała się gwiazdą, której pragną wszyscy faceci, pan Zubilewicz stał się gwiazdą, z której śmieją sie wszyscy, nie tylko faceci, a teraz ona. Omenaa Mensah wystąpiła w reklamie bielizny Corin. Ciśnienie od razu idzie w górę, a opad nie jest planowany.

• Po brawurowym wygraniu „Tańca z gwiazdami” Anna Mucha została jurorką programu „You Can Dance” w miejsce osoby, która aktualnie korzysta z programu ochrony świadków. Po zakończeniu kolejnej serii „YCD” Ania Mucha poprowadzi show „Sędzia Anna Maria Mucha”, potem „Mucha – po prostu gotuj”, magazyn „Co za Mucha”, a następnie stacja zmieni nazwę na TVM...

• „Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa” – jak to pisał przed laty poeta Juliusz. I w tym przypadku język dał radę, pomimo że nie o głowę chodzi... „Byłam niezłą dupą. Tak mówiono”– tak wspominała w „Dzienniku” swe początki aktorka Grażyna Szapołowska. Nie wiedzieć czemu szybko wzięliśmy ten temat na języki i nie możemy przestać...

• W grudniowym miesięczniku „Film” zestawienie najgorszych aktorów serialowych minionego sezonu. A tam nazwiska szokująco nie najgorsze: Roma Gąsiorowska („Londyńczycy”), Olaf Lubaszenko („Barwy szczęścia”), Maria Pakulnis („Siostry”), Łukasz Płoszajski („Pierwsza miłość”) czy Małgorzata Foremniak („Teraz albo nigdy”). Już mieliśmy protestować, gdzie Kasia, Rafał czy Marcin, ale przypomnieliśmy sobie, że to jednak ranking aktorów...

• Nasza najbardziej ulubiona córka w rządzie, czyli Kasia Tusk, znowu dostarczyła powodów do wyrafinowanych plotek. Kasia, studentka psychologii, ma bowiem w planach specjalizację z zakresu seksuologii. Oto co sama zainteresowana powiedziała mediom: „To bardzo ciekawa nauka”. A jak mogliśmy się kiedyś przekonać w „Tańcu z gwiazdami”, ciało pedagogiczne też niezłe.

Przemysław Saleta, bokser znany z tego, że kiedyś był znany z czegoś innego, znów zaprezentował na salonach swoją nową narzeczoną. Pani ma lat 19 i jest z Przemysławem zaręczona, czemu on w tabloidzie „nie zaprzecza, ale i nie potwierdza, bo nie ma zamiaru żenić się z tą dziewuchą”. Trzeba naprawdę sporo razy oberwać w głowę, żeby to skumać.

• W sylwestrową noc w Łodzi dojdzie do wspólnego występu Maryli Rodowicz i pani Dody Elektrody. Tym samym, niestety, spełniły się prorocze słowa piosenki sprzed lat: „wsiąść do pociągu byle jakiego...”.

• Niestety kultowy w niektórych kręgach serial zatytułowany „Naznaczony” z kaskaderską rolą Piotra Adamczyka nie będzie kontynuowany. Tym samym facet w płaszczu i kapeluszu zniknie z naszych codziennych rozmów. A szkoda, bo powoli zaczynaliśmy kumać, o co tam w ogóle chodzi.

• Był cud w Sokółce, cud nad Wisłą, może być i cud na warszawskim Powiślu. Tam właśnie w cudnych okolicznościach sama wyremontowała się klatka schodowa w kamienicy, w której mieszka Małgorzata Kożuchowska. Aż trzy piętra i to na łączną kwotę 5 tys. zł. Czy to siła taty Małgosi, pracującego jako dj w znanej toruńskiej rozgłośni, czy jakiś inny znak? Tego nie wie nikt. Ale jakby co, to jeszcze o trochę szpitali, autostrad i stadionów prosimy cię, Tadziu.

• W naszej ulubionej „Gali” aktor Jan Wieczorkowski o swej młodości: „W podstawówce chciałem być frontmanem, grać na gitarze i śpiewać jak Jimi Hendrix. Ale nigdy nie nauczyłem się dobrze grać na żadnym instrumencie. Nie najlepszy też ze mnie śpiewak...”. Znamy programy telewizyjne, gdzie to wyznanie jest wystarczającą rekomendacją...

 

Czytaj także

Aktualności, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną