Kultura

Jak naucza Krzysztof Majchrzak

Mea pulpa

Krzysztof Majchrzak znany jest z tego, że rzadko udziela wywiadów, ale jak już udzieli, to miły nastrój udziela się wszystkim.

„Celebryta nie musi nic umieć – naucza Krzysztof. – Nieważne, czy jesteś głupią modelką, głupią pogodynką czy cienkim dziennikarzyną od wszystkiego i niczego, ważne, że pokazują cię w TV”. Jako cienki aktorzyna z trudem udaję, że nie wiem, o kim mowa...

• Z „Faktów” w TVN zwolniony został reporter Tomasz Sianecki. Niespodziewany czas wolny zawdzięcza podobno swemu szefowi Kamilowi Durczokowi, który miał poświęcić na to aż czterdzieści sekund. Z przecieków wynika, że powodem był jakiś brudny stół...

• Aktor oraz dyrektor własnego teatru Emilian Kamiński udzielił wywiadu w brukowcu. Opowiada tam: „jak byłem młody, to często dawali mi rolę papierowych amantów, a ja tego nie lubiłem. Ile razy można mówić na scenie kocham. Grać Romea to był dla mnie kłopot”. Powoli zaczynam rozumieć decyzję tej Julii...

• Jan Nowicki słynie z tego, że nienawidzi młodzieży oraz stadnego sposobu myślenia. Dał temu wyraz w kilku refleksjach na temat jurorki Festiwalu Filmowego w Gdyni Alicji Bachledy-Curuś. „Przecież w każdym jury za granicą jest taka maskotka. Ładna dziewczyna, coś tam sobie dziubie za granicą. W życiu nie widziałem jej na ekranie”. Nic gorszego jej się nie mogło przydarzyć niż aktor, co nie dziubie już ani tu, ani tam. A wszyscy wiemy, że lubi.

• Minione siedem dni to był ewidentnie tydzień Muńka Staszczyka, wokalisty grupy T.Love. Muniek pojechał na koncert plenerowy do miejscowości Pszów, gdzie nie tyle dał szoł, ile pokaz nierównej walki z grawitacją, którą następnie przegrał. Fani utrwalili pojedynek artysty na filmie, a nam bez wątpienia nazwę Pszów. Miejsce, gdzie spoczął wielki Polak.

• W magazynie „Party” ekspert od mody Joanna Horodyńska ocenia eksperta od pogody Dorotę Gardias. „Lala wypomadowana samoopalaczem. Błyszczy się i razi z kilometra”. Pani Joanna zna się na rzeczy, gdyż ubiera Kingę Rusin w programie „You can dance”.

• No, to może być come back dekady. Po przeszło dziesięcioletniej przerwie spowodowanej podobno walką z depresją do powrotu na scenę szykuje się Edyta Bartosiewicz. Producentem nowej płyty ma być Michał Dąbrówka, prywatnie mąż Natalii Kukulskiej. Swą pomoc zaofiarowała też pani Doda, co niestety może przedłużyć wychodzenie z depresji o kolejny rok.

• Do zaskakującej transakcji przyznał się ostatnio Borys Szyc. Borys dostał właśnie angaż do dwóch hollywoodzkich produkcji, nie będą to jednak główne role, ale dobrze, że w ogóle będą i to z małą szansą na wycięcie. Za jedną z nich Borys dostanie kawałek ziemi w Brazylii, gdyż producent filmu zainwestował tam w kilkaset hektarów. No i teraz w pastuszka.

• W „Vivie” i „Show” pojawiła się Marta Kaczyńska z wywiadami, zdjęciami i rodziną. Dziewczyna zapragnęła opowiedzieć o tym, jak skleja swoje życie od nowa, niestety talibowie moralności i politycznej poprawności znów przywdziali turbany. Od Hołowni po Korwin-Piotrowską. Zastanawiam się, jak duży samolot musiałby spaść na tę ostatnią, żeby zaczęła lubić ludzi?

• W „Twoim Stylu” fantastyczna malarsko naga sesja Soni Bohosiewicz i Marysi Peszek. „Kocham swoje ciało, ale jestem świadoma jego niedoskonałości – mówi Marysia. – Mam trzydzieści siedem lat i ono ma tyle samo. Daleko mu do bezczelnej urody nastolatek”. Marysiu! A która nastolatka napisze takie słowa: „Moje ciało samo wstało i się do goła rozebrało. Twemu ciału się przyjrzało i się mu zachciało...”. Chociaż te z klas z rozszerzonym francuskim...?

• Ukazał się nowy album grupy Kombii zatytułowany brawurowo „O miłości”. Najpierw przeczytałem na stronie grupy – „Jest to koncept album, na którym opowiadamy dziesięć historii z życia wziętych, które mogłyby się przydarzyć każdemu z nas”. Potem popatrzyłem na zdjęcia... Nie każdemu.

• Skoro już jesteśmy przy wypasionym boksie. Na ring wrócili Katarzyna Skrzynecka, w narożniku TVN, i jej były małżonek w narożniku TVN Style. Pojedynek toczy się o to, kto więcej opowie o tym, jak to fajnie jest unieważniać publicznie ślub kościelny. Walkę można oglądać w systemie pay-per-view, pay-per-click, pay-per-call oraz żenua for free.

• Emerytowany champion Dariusz Michalczewski postanowił uczcić w nietypowy sposób uwolnienie się od obowiązku alimentacyjnego wobec pierwszej żony. Zakupił sobie oraz żonie kolejnej po automobilu marki Porsche. Na pytanie dziennikarza, jak „wypasione” są auta, Tiger z charakterystyczną dla siebie retoryką oraz literackim stylem wyznał – „najbardziej wypasione”. Przy tak gadatliwym mężu nie dziwi fakt, że żona woli jechać osobno.

 

 

Polityka 26.2010 (2762) z dnia 26.06.2010; Kultura; s. 58
Oryginalny tytuł tekstu: "Jak naucza Krzysztof Majchrzak"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Historia

O Niemcach, którzy z konieczności zostali Polakami

Książka naszego redakcyjnego kolegi Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”, której fragment publikujemy, opowiada o losach niemieckich dzieci mieszkających na ziemiach, które po II wojnie światowej przypadły Polsce.

Piotr Pytlakowski
15.09.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną