Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Smakowanie Azji

Festiwalowe smakowanie Azji (26 X–1 XI)

Festiwal Pięć Smaków 2010 - plakat Festiwal Pięć Smaków 2010 - plakat Polityka
Główną atrakcją czwartej edycji festiwalu Pięć Smaków (26 X–1 XI), poświęconego prezentacji najnowszych osiągnięć kina Dalekiego Wschodu, będzie retrospektywa kinematografii południowokoreańskiej.

Na otwarcie „Sen” Kim Ki Duka, magiczna przypowieść o człowieku, który uświadamia sobie, że jego wizje sprawdzają się w rzeczywistości. Ponadto nieznane u nas szerzej filmy egzotycznych mistrzów: gorzki melodramat „Oaza” Lee Chang-donga o związku dwójki wykluczonych, historyczny „Ponad czasem” weterana Im Kwon-taeka, eksperyment science fiction „Jestem cyborgiem i to jest OK” Park Chan-wooka oraz nietypowy kryminał „Szczekające psy nigdy nie gryzą” Bong Joon-ho.

Oprócz tego przegląd twórczości kina autorskiego z Singapuru, w tym m.in. Erica Khoo, pierwszego stamtąd reżysera, którego spotkał zaszczyt uczestnictwa w głównym konkursie w Cannes. Z ciekawszych wydarzeń warto również wspomnieć o pokazach debiutanckich filmów Tajki Anochy Suwichakornpong, rewelacji ostatniego festiwalu Era Nowe Horyzonty, która wygrała konkurs międzynarodowy. Azjatyckimi Pięcioma Smakami będą mogli rozkoszować się widzowie z Warszawy, Poznania, Krakowa i Katowic.

Polityka 44.2010 (2780) z dnia 30.10.2010; Kultura; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Smakowanie Azji"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną