Kultura

Smakowanie Azji

Festiwalowe smakowanie Azji (26 X–1 XI)

Festiwal Pięć Smaków 2010 - plakat Festiwal Pięć Smaków 2010 - plakat Polityka
Główną atrakcją czwartej edycji festiwalu Pięć Smaków (26 X–1 XI), poświęconego prezentacji najnowszych osiągnięć kina Dalekiego Wschodu, będzie retrospektywa kinematografii południowokoreańskiej.

Na otwarcie „Sen” Kim Ki Duka, magiczna przypowieść o człowieku, który uświadamia sobie, że jego wizje sprawdzają się w rzeczywistości. Ponadto nieznane u nas szerzej filmy egzotycznych mistrzów: gorzki melodramat „Oaza” Lee Chang-donga o związku dwójki wykluczonych, historyczny „Ponad czasem” weterana Im Kwon-taeka, eksperyment science fiction „Jestem cyborgiem i to jest OK” Park Chan-wooka oraz nietypowy kryminał „Szczekające psy nigdy nie gryzą” Bong Joon-ho.

Oprócz tego przegląd twórczości kina autorskiego z Singapuru, w tym m.in. Erica Khoo, pierwszego stamtąd reżysera, którego spotkał zaszczyt uczestnictwa w głównym konkursie w Cannes. Z ciekawszych wydarzeń warto również wspomnieć o pokazach debiutanckich filmów Tajki Anochy Suwichakornpong, rewelacji ostatniego festiwalu Era Nowe Horyzonty, która wygrała konkurs międzynarodowy. Azjatyckimi Pięcioma Smakami będą mogli rozkoszować się widzowie z Warszawy, Poznania, Krakowa i Katowic.

Polityka 44.2010 (2780) z dnia 30.10.2010; Kultura; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Smakowanie Azji"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Homofobusy jeżdżą po polskich miastach. Szokują i wykluczają

Homofobusy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje na temat osób LGBT. To akcja Fundacji Pro-Prawo do Życia, która wbrew nazwie odmawia osobom nieheteroseksualnym prawa do wolnego od dyskryminacji życia w Polsce.

Agata Szczerbiak
17.07.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną