Lato 2011 - teatr

Teatr
Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy listę polskich imprez kulturalnych na najwyższym poziomie. Prezentujemy ją wedle podziału na branże i w porządku chronologicznym. Tym razem kategoria TEATR.
Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta - zabawnie i refleksyjnie, zaskakująco i zapierająco dech w piersiach
Rafal Milach/Forum

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta - zabawnie i refleksyjnie, zaskakująco i zapierająco dech w piersiach

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta (Gdańsk, 14–17.07)

Zabawnie i refleksyjnie, zaskakująco i zapierająco dech w piersiach, dla dużych i małych, ale zawsze na świeżym powietrzu. To jeden z tych razów, kiedy to nie widz przychodzi do teatru, tylko teatr wyrusza na poszukiwanie widza: na ulicach, placach, w zaułkach. A w tym roku także na wodzie.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu (Warszawa, 19–28.08)

Jedna z nielicznych szans kontaktu z klasyczną sztuką pantomimy – teatrem nie tyle bez słów, ile poza słowami. Przegląd najciekawszych mimodramów i spektakli z różnych tradycji, z technikami Marcela Marceau i Henryka Tomaszewskiego na czele. Zespoły z całego świata, a dla najbardziej zagorzałych fanów możliwość uczestnictwa w warsztatach.

Festiwal Prapremier (Bydgoszcz, 30.09– 8.10)

Przegląd pierwszych realizacji nowych sztuk rodzimych i zagranicznych. Dla widzów świetna okazja do bycia na bieżąco z najświeższymi trendami w dramaturgii.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną