Lato 2011 - literatura

Literatura
Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy listę polskich imprez kulturalnych na najwyższym poziomie. Prezentujemy ją wedle podziału na branże i w porządku chronologicznym. Tym razem kategoria LITERATURA.
Port Wrocław z niewielkiej imprezy poetyckiej dla wymagających zmienił się w festiwal międzynarodowy
Łukasz Giza/Agencja Gazeta

Port Wrocław z niewielkiej imprezy poetyckiej dla wymagających zmienił się w festiwal międzynarodowy

Port Wrocław (20–22.04.2012)

Z niewielkiej imprezy poetyckiej „dla wymagających” zmienił się w festiwal międzynarodowy, gdzie oprócz poezji pojawia się proza, film, muzyka i literatura dla dzieci.

Międzynarodowy Festiwal Fantastyki w Nidzicy (16–19.06)

18 edycja festiwalu, na którym pojawia się śmietanka polskich i zagranicznych fantastów. Są też i inne atrakcje – jak turniej łuczniczy czy biesiada na zamku. Fani tego gatunku raczej nie pojawiają się na innych festiwalach literackich.

Manifestacje Poetyckie (Warszawa, 2–4.09)

Co roku w innym punkcie miasta można się natknąć na młodych ludzi, którzy czytają wiersze, grają na instrumentach, dyskutują przed publicznością, która w większości składa się z innych młodych ludzi piszących wiersze…

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania (Wrocław, 3–9.10)

Idea zrodziła się w głowie Olgi Tokarczuk, która zauważyła, że krótkie formy traktuje się w Polsce po macoszemu. Festiwal stał się miejscem spotkań twórców opowiadań z całego świata i publiczności, która chętnie ich słucha nawet w językach oryginalnych.

Międzynarodowy Festiwal Kryminału (Wrocław, przełom listopada i grudnia)

Na tym festiwalu nie tylko spotkamy autorów polskich i zagranicznych i wysłuchamy wykładów – często bardzo niekonwencjonalnych – o postaciach i wątkach kryminalnych z przeszłości. Sami twórcy kryminałów spotykają się tutaj z fachowcami z policji. Taka konfrontacja może być szczególnie ciekawa.

Czytaj także

Aktualności, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną