Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Górniak - modowe objawienie

Mea pulpa

Objawieniem modowym ostatnich dni była kreacja Edyty Górniak, w której wystąpiła podczas koncertu Radia Zet i TV2. Artystka wystąpiła w worku na ziemniaki. Znając jej niektórych fanów, od dziś zaczną po butikach szukać ubrań sygnowanych marką Potatoes.

• Pomimo kolejnych śmiertelnie rekordowych weekendów na polskich drogach w mediach trwa akcja udowadniająca, że w kilka chwil ze skoczka narciarskiego Małysza zrobimy Adasia rajdowca. Otóż nie. Z przyczyn niewyjaśnionych spłonął samochód rajdowy Małysza. Spalił się ze wstydu.

Rafał Olbrychski – aktor, dziennikarz, restaurator, syn i ojciec – został zatrzymany za jazdę po pijaku. Czyli, jak uczy polityczna poprawność, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym. Wreszcie w swojej karierze Rafał zrobił coś, o czym dowiedzieli się wszyscy.

• W „Gali” po raz kolejny Kinga Rusin. Ileż strasznych rzeczy musi się dziać w życiu człowieka, który z każdej okładki krzyczy, jak bardzo jest szczęśliwy. Podziwiam. Chyba nawet Zygmunt Bauman nie ma tyle do powiedzenia o życiu. „Gala” kiedyś była tygodnikiem, teraz jest dwutygodnikiem. Przy takiej polityce już widzę miesięcznik.

• To podobno było wydarzenie tygodnia. Człowiek o prawicowym poczuciu humoru, czyli Janusz Rewiński, ogolił brodę i wziął za to pieniądze. Ogolił się od lewicy po prawicę i odwrotnie. Niestety, jak wynika z nasłuchu, dowcipom pana Janusza brody nie ubywa.

• Będzie polska „Dynastia”. Serial ma nosić tytuł „Rezydencja” i będzie opowiadał o losach bogatej rodziny i niebogatej dziewczyny, która też jest z tej rodziny, tylko ta rodzina o tym nie wie, poza ojcem rodziny, który wie, ale nie powie, przez co nie wie nikt z rodziny... I tak przez 116 odcinków. I to za wasze pieniądze.

• Nowy show w TVP. Nazywa się „Voices” i polega na tym, że ci, co oceniają, nie widzą tych, co śpiewają. Szczęściarze. W jury ma zasiąść Piasek, KayahNergal. Czekamy na show, w którym jedna strona będzie śpiewać, a druga nie będzie tego słyszeć.

Michał Szpak, prawie laureat programu „X Factor”, dostał stypendium od burmistrza Jasła. W uznaniu za promocję miasta i regionu. Stypendium spotkało się z serdecznym przyjęciem społeczności lokalnej. Michał w całości wyda je na ochronę.

• No wreszcie się opłaciło. Dziewczyna, która przepłakała całą pierwszą edycję programu „Top Model”, czyli Paulina Papierska, wreszcie ma chłopaka. Laureatka objawiła światu swą miłość – to Adam Pytel, piłkarz Cracovii. Teraz oboje siedzą sobie i płaczą. Do przerwy nad jej losem, a po przerwie nad jego.

• Jest już odpowiedź Prawa i Sprawiedliwości na brawurową kandydaturę Stanisława Mikulskiego do Senatu z ramienia SLD. To Katarzyna Łaniewska, znana widzom z kultowej sagi „Kogel-mogel” oraz kreacji babci Józi w „Plebanii”. Oba tytuły mocno adekwatne do programu partii.

• Na rynek wraca Tola Szlagowska, niegdyś podpora charyzmatycznej formacji Blog 27. Tola studiuje muzykę w Mieście Aniołów, więc jej powrót jest nacechowany wszystkim co charakterystyczne dla tego rejonu. Trzeba mieć anielską cierpliwość, aby tego wysłuchać do końca.

• Oto nowa moda w środowiskach tak zwanych artystycznych. Wokalistka Lidia Kopania rozwiodła się po ośmiu miesiącach małżeństwa z Igorem Przebindowskim. Mateusz Damięcki też rozwiódł się po ośmiu miesiącach i też małżeństwa. Coś feralnego musi być albo w małżeństwie, albo w tym ósmym miesiącu.

• Oto cała prawda o krajowym show-biznesie Anno Domini 2011. Aktorka Sonia Bohosiewicz schudła oraz zmieniła się na twarzy. Żadna inna kreacja nie przyniosła jej takiej medialnej popularności jak ta. Chętnie byśmy pogratulowali, tylko nie bardzo wiadomo komu...

• Brukowce z właściwym sobie patosem donoszą – dramat w domu aktora Jana Nowickiego i jego wybranki Małgorzaty Potockiej. Zaginął im pies rasy Jack Russel terrier, wabiący się swojsko Messi. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Podobno ostatnio widziany był w rejonie Barcelony.

• Gdzie w minionym tygodniu można było spotkać krajowe gwiazdy? Na pokazie nowej oliwki dla dzieci, na imprezie powstrzymującej malarię w Afryce, na promocji nowego zapachu dla mężczyzn, na otwarciu kliniki, pokazie make-upu, urodzinach perfumerii. Praca w show-biznesie. Smutna konieczność dodana do popularności.

Polityka 28.2011 (2815) z dnia 07.07.2011; Kultura; s. 75
Oryginalny tytuł tekstu: "Górniak - modowe objawienie"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną