Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Elektroniczna kopalnia

Tauron Nowa Muzyka w Katowicach

Lou Rhodes, połowa duetu Lamb, który zagra w Katowicach Lou Rhodes, połowa duetu Lamb, który zagra w Katowicach Photoshot / Reporter
Najbardziej oczekiwany będzie zapewne występ brazylijskiego artysty Amona Tobina.

Symboliczną klamrą spinają kolejne wydanie tej imprezy dwa koncerty: niezwykle istotnej przed dekadą brytyjskiej formacji Lamb (znanej w Polsce choćby dlatego, że ich najpopularniejszy utwór nosił tytuł „Górecki”) na otwarcie oraz wywodzących się z najważniejszej dziś sceny dubstepowej Jamiego Woona i Mount Kimbie na zamknięcie festiwalu. Po drodze mamy jak zwykle fascynujący przegląd mniej i bardziej znanych nazwisk związanych z różnymi nurtami muzyki elektronicznej.

Najbardziej oczekiwany będzie zapewne występ brazylijskiego artysty Amona Tobina. Po pierwsze dlatego, że wkroczył na pole spektakularnych działań multimedialnych. Po drugie – bo na ostatnich płytach od rytmicznych nagrań, które mogłyby jeszcze trafić do klubu, odszedł ostatecznie w stronę poszukiwań brzmieniowych charakterystycznych dla muzyki współczesnej. Nowa Muzyka to impreza kameralna, świetnie wpisująca się w scenerię zamienionej dziś w muzeum kopalni Katowice. I kolejny dowód na to, że Polacy w tej dziedzinie brylują – katowiczanie otrzymali European Festival Awards w dziedzinie małych festiwali za ubiegły rok.

Tauron Nowa Muzyka, 25–28 sierpnia, Katowice (różne lokalizacje)

*

Szczegóły: www.festiwalnowamuzyka.pl

Polityka 35.2011 (2822) z dnia 24.08.2011; Afisz. Premiery; s. 63
Oryginalny tytuł tekstu: "Elektroniczna kopalnia"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Rynek

Kim pan jest, panie W.? Skąd się wziął i na czym dorobił cichy bohater afery taśmowej

Cała Polska usłyszała o zeznaniach Marcina W. Najpierw, że Marek Falenta sprzedał Rosjanom słynne „taśmy prawdy”; potem, że Michał Tusk przyjął 600 tys. euro łapówki. Ale równie ciekawe jak zeznania są biznesy Marcina W. I jego związki z CBA.

Marek Czarkowski
05.12.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną