Mea pulpa

Żniwa
Żniwa w reklamie trwają. Czasem, co prawda, przypominają już dożynki, ale co tam. Pecunia non olet czy jakoś tak. Katarzyna Figura została ostatnio twarzą limitowanej serii karbowanych frytek. Nareszcie. Po raz pierwszy od czasów „Big Brothera” frytka będzie miała ludzką twarz.

• W „Playboyu” wywiad ze Sławomirem Mrożkiem. Mistrz, mimo że urodził się równo sto lat po tym, jak wynaleziono telegraf elektromagnetyczny, jest w dobrej kondycji. „Nie wiem, jak w Polsce żyć swobodnie. Dlatego nie mieszkam w Polsce. Ja chcę dożyć swobodnie do śmierci”. Oto kolejna mądra lekcja patriotyzmu. Na wynos.

• W niemieckiej telewizji TVN poseł Adam Hofman zwierzył się z traumy dzieciństwa. Gdy był mały, zakochał się w Natalii Kukulskiej i jej przeboju „Puszek okruszek”. Zakochany napisał list do swej wybranki, a ona... nigdy nie odpisała. Puszek podobnie. Za to cenię Natalię. Zawsze sobie dobrze dobierała i repertuar, i publiczność.

• W magazynie „Imperium Kobiet” znalazłem felieton aktorki Elżbiety Jędrzejewskiej. „Szłam zawsze do przodu, przeżywając wciąż nowe historie, spotykając coraz to innych ludzi. Różnych. Mądrych i głupich. Od każdego coś brałam. Od mądrych wiadomo, mądrości”. I, jak widać gołym okiem, opłaciło się.

• Urodziny obchodził dwutygodnik „Party”, pismo, które od czterech lat próbuje udowodnić, że nie jest brukowcem. Niestety, z różnym skutkiem. Przejrzałem listę obecnych na imprezie gości. Znakomita. Takich samych życzymy czytelników.

• To był news, który obiegł wszystkie media. Gazety krzyczały: „Wielki dramat Edyty Górniak!”. Okazało się, że podczas programu „Jak to leciało” piosenkarka wyznała, że jej syn Allan nie lubi się kąpać. Podobno okłamuje nawet mamę, że się mył, gdy wcale się nie mył. Chcąc zmienić zachowanie chłopca, wystarczy przestać pytać. Wtedy nie będzie musiał kłamać.

• W pierwszym numerze magazynu o technologiach dla kobiety (!?), zatytułowanym podstępnie „Ona”, znajdujemy mnóstwo pytań do aktorki Małgosi Sochy. Na przykład: „W moim salonie centralne miejsce zajmuje?”. Odpowiedź aktorki: „Stół”. „Za 10 lat będzie?”. Odpowiedź: „Będzie 2021 rok”. Strach pomyśleć, co by się działo z kobietami, gdyby nie te technologie.

• Wokalistka rockowa Patrycja Markowska dość płynnie wyznała ostatnio w radiu RMF FM: „Jeśli chodzi o alkohol, to myślę, że w naszej rodzinie jest go za dużo i jestem genetycznie obciążona miłością do alkoholu”. Dzielna dziewucha, i tak tyle lat się trzymała. Tata już w 1982 r. śpiewał „A kysz, biała mysz”!

• Najciekawsza postać programu „X Factor” Michał Szpak wyjawił w wywiadzie, że pomimo krótkiego stażu medialnego i jeszcze krótszej listy sukcesów doczekał się wiernych fanów. „Niektórzy wyczekują pod moim domem i chodzą za mną krok w krok po mieście”. Znając rozmach garderobiany oraz listę osiągnięć wokalisty, można domniemywać, że to nie fani, tylko windykatorzy.

• No, tego byśmy się nigdy nie spodziewali. Pani prezydentowa, czyli cioteczka dobra rada, wystąpiła w reklamie. Jolanta Kwaśniewska reklamuje lek na odporność. Podpowiada, jak żyć stylowo bez grypy i przeziębienia. W filmie reklamowym występuje pani Jola i owczarek niemiecki. Wiadomo, z jakiej telewizji.

• W piśmie „Existence” Olivier Janiak odpowiada na pytanie, co będzie, jak jeden jego syn zostanie skinheadem, a drugi wstąpi do zakonu: „Niech będą, kim chcą. Gejami, zakonnikami, blacharzami, byleby byli dobrymi ludźmi dla siebie i innych. Naprawdę nie trzeba być profesorem albo właścicielem koncernu medialnego, żeby być szczęśliwym”. Po tej odpowiedzi jedno jest pewne: TVN jeszcze nie kupili Niemcy.

• Tego nie spodziewał się nikt. Aktor niezłomny i wyniosły, wychowanek Holoubka, Zapasiewicza, Mickiewicza i mój, zagra w serialu. Michał Żebrowski przekroczył rubikon telewizyjnej komercji i zagra chirurga w serialu „Na dobre i na złe”. Grany przez niego profesor Falkowicz będzie miał trudny charakter i wszystko, co uda mu się zabrać ze szpitala, będzie wynosił na 6 piętro.

• Aktorka rodem z Almodovara, czyli Ewa Kasprzyk, szczerze wyznała w „Gali”: „U nas jak kobieta przekroczy trzydziestkę, wszyscy mówią, że jest starą babą. I już nie jest dobrym towarem do sprzedania. Ja to chrzanię. Nie muszę grać w filmach”. Pooglądałem sobie zdjęcia pani Ewy w Internecie. Absolutnie się nie zgadzam. Jak to często piszą na Allegro: „Towar niezgodny z opisem”.

• W TV4 szykuje się kolejny telewizyjny hit. Program zatytułowany „Czysta chata”. Będzie to reality show polegające na tym, że dwie prowadzące przyjadą do wybranych osób i wysprzątają im mieszkanie. Wygra ten, kto będzie miał najwięcej insektów na metr kwadratowy.

Czytaj także

Aktualności, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną