Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kultura

Transfer

Mea pulpa

Smutna wiadomość dla wszystkich fanów Tomasza Sekielskiego. Dziennikarz TVN i TVN24 odchodzi z tych telewizji i przenosi się do TVP 1. To kolejny taki transfer po Klaudii Carlos i Łukaszu Grassie. Jak ewidentnie widać, w TVN powoli odchodzi się od doktryny, że z tej stacji się nie odchodzi.

• Reporterzy jednego z tabloidów przyłapali aktora Borysa Szyca na specyficznym lunchu w restauracji. Aktor samotnie zjadł posiłek, wypił wino i zasnął przy stoliku. Podobno śniło mu się, że jest w kinie na polskim filmie, więc spokojnie spał dalej.

• Są już pierwsze profity wynikające z wyprodukowania filmu „Kac Wawa”. Rodzimi krytycy wręczyli Złote Węże, nagrody za najgorszy film 2011 r. Wygrał obraz „Wyjazd integracyjny”. Za najgorszą aktorkę uznano Nataszę Urbańską, a najgorszego aktora Pawła Małaszyńskiego. Znikomy sukces „Kac Wawy” w rankingu to jednocześnie największy sukces tego filmu.

• Znana wokalistka i modelka Paula Marciniak została twarzą podupadającego klubu piłkarskiego ŁKS Łódź. Drużyna ta zajmuje przedostatnie miejsce w Ekstraklasie, a klub zmaga się z wielkimi kłopotami finansowymi. Teraz wszystko się zmieni. Dzięki Pauli ŁKS ma szanse zostać najbardziej znanym bankrutem w lidze.

• Ten epizod trudno ogarnąć rozumem ani praktycznie żadną inną częścią ciała. Edyta Górniak, faworytka programu „Bitwa na głosy” oraz tego programu największa gwiazda, odpadła wyeliminowana przez widzów. Z głosowania wynika, że ludzie najbardziej lubią patrzeć na Ryszarda Rynkowskiego. Rozumując tym kluczem urody, to za cztery lata na bank wygra PiS.

• Prawdziwymi gwiazdami sypnęło ostatnio w programie „Tylko taniec”. Okazało się, że juror tego widowiska Michał Malitowski to gwiazda światowego formatu. W Chinach i Japonii widnieje na wielkich billboardach, w Tajlandii na nieco mniejszych biletach, a w Europie sprzedaje własną linię butów. Rozmiaru nie podano.

• Ciekawe rzeczy dzieją się ostatnio w polsatowskim programie „Must Be The Music”. Z powodu przedawkowania programów muzycznych z jurorami unikam ich jak ognia, jednak w tym przypadku coś mnie zatrzymało. Zespół Teddy Jr. i wykonawca Sebastian Biały Białek. Okazuje się, że ciągle może być i artystycznie, i z przesłaniem. Wtedy nawet kompetentni jurorzy nie przeszkadzają.

• Chyba już nikt nie pamięta laureata ostatniej edycji „Tańca z gwiazdami”, ale wszyscy pamiętają laureata prawie każdej edycji tego programu. To tancerz Rafał Maserak. Jego trofea to oprócz nagrody także takie nazwiska, jak Małgorzata Foremniak, Sylwia Gruchała, Joanna Jabłczyńska, a ostatnio także Weronika Marczuk. Złośliwi powiadają, że taniec to droga donikąd. Teraz już nie tylko złośliwi.

• Tego jeszcze nie było. Na urodzinach salonu spa Malayka pojawiła się naprawdę pierwszoplanowa obsada tego typu imprez, choć i tu nie obyło się bez zaskoczeń. Obok etatowych gwiazd wszelkiego typu otwarć i zamknięć, czyli Kasi Cichopek, Oliviera Janiaka czy Violi Kołakowskiej, zjawił się aktor Tomasz Karolak. Gratulujemy. Mamy nadzieję, że oprócz spa mają tam też zimny prysznic.

• W jednym z dzienników aktor i wodzirej telewizyjnej „Familiady” opowiada historię swego życia. Okazało się, że młody Karol Strasburger chciał być marynarzem. Chciał zwiedzać świat, przeżywać przygody i mieć dziewczynę w każdym porcie. Niestety, zrezygnował po roku. Po dowcipach w programie wiemy już, że nie dotarł nawet do typowych marynarskich zajęć. Na przykład – jak unikać mielizny.

• Na imprezie z okazji 20-lecia radia WAWA pojawił się dawno niewidziany na tak zwanych salonach wokalista o imieniu Stachursky. Wizyta pana Stachursky’ego, notowanego na co dzień jako Jacek Łaszczok, nie byłaby niczym specjalnym, gdyby nie fakt, że pokazał on syna, Jacka juniora, też Łaszczoka, z domu Stachursky’ego. To duży sukces artysty. Co ważne, niepodobny do żadnego z wcześniejszych przebojów taty.

• Znany satyryk Piotr Bałtroczyk został twarzą preparatu na tak zwanego kaca o nazwie 2KC. To doskonały, a i trafny wybór. Według warunków i predyspozycji, a jak niesie kabaretowa fama, także i możliwości.

• To miała być zmiana na lepsze, a wyszło jak zwykle. Okazało się, że strategiczna wymiana Marzeny Rogalskiej na Joannę Koroniewską w programie „Kocham cię Polsko” nie została zaakceptowana przez odbiorców i program ma jeszcze mniej widzów. Nie rozumiemy tego. Joanna, podobnie jak poprzedniczka, świetnie udaje miłość.

Polityka 15.2012 (2854) z dnia 11.04.2012; Kultura; s. 85
Oryginalny tytuł tekstu: "Transfer"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kultura

Sto najodważniejszych polskich piosenek. Nie zawsze chodzi o tekst

Co się stało z odwagą twórców piosenek? I czy oznacza ona dziś to samo co przed laty? Zmianę pomaga prześledzić nowe wydawnictwo poświęcone polskiej muzyce ostatnich dekad.

Mirosław Pęczak
16.08.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną